یوسفی در موافقت با وزیر پیشنهادی ارتباطات:

زارع پور شهامت ایجاد تحول در فضای مجازی را دارد

زارع پور شهامت ایجاد تحول در فضای مجازی را دارد

به گزارش مهندس وب عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به کارنامه وزیر پیشنهادی ارتباطات در ایجاد تحول در وزارت ارشاد و قوه قضائیه، اظهار داشت: زارع پور شهامت ایجاد تحول در فضای مجازی را دارد.به گزارش مهندس وب به نقل از مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه (۳۱ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی رأی اعتماد به عیسی زارع پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری، مجتبی یوسفی نماینده اهواز در موافقت با وزیر پیشنهادی، اظهار داشت: ایجاد کابینه توانمند، جوان، مؤمن و انقلابی به معنای معرفی کارآمدترین افراد در حوزه وزارت خانه های تخصصی است. کارآمدی از راه عرضه برنامه و بررسی کارنامه وزرای پیشنهادی قابل احصاء است.
وی با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت ها، توسعه نرم افزاری و مدیریت منابع در حکمرانی فضای مجازی، سه مبحث مهم در وزارت ارتباطات است، اضافه کرد: معیشت و اقتصاد مردم به فضای مجازی گره خورده است؛ باید وزیر پیشنهادی شهامت ایجاد تحول را داشته باشد.
نماینده مردم اهواز در مجلس خاطرنشان کرد: زارع پور در وزارت ارشاد و قوه قضائیه تحولات مهمی ایجاد کرد که نشان از شهامت وزیر پیشنهادی برای اصلاح امور دارد.
یوسفی افزود: باید تکلیف نیروهای شرکتی در این وزارت خانه، روشن و برنامه مشخصی در این خصوص عرضه شود. حکمرانی دیجیتال و بازارهای بین المللی مهم می باشد. در این راستا افزایش پهنای باند می تواند فضاهای جدیدی برای مردم باز کند.
وی اظهار داشت: طبق برنامه ششم توسعه، ۴۰ درصد مراجعات مردم به وزارت خانه ها باید از راه شبکه ملی اطلاعات صورت گیرد که تا امروز این امر محقق نشده است.
عضو هیئت رئیسه مجلس در مورد اقتصاد دیجیتال، عنوان کرد: اقتصاد مردم برای ما مهم می باشد، حق مالکیت مردم در پلت فرم های خارجی از بین می رود و زارع پور باید در این حوزه برنامه خویش را عرضه نماید. پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان در حوزه دیجیتال امری ضروری می باشد. در صورت برنامه ریزی دقیق در این حوزه میتوان شاهد افزایش اشتغال ۱۰ درصدی در این بخش بود.
یوسفی اظهار داشت: سه و نیم میلیون دانش آموز در روستاها زندگی می کنند که در روزهای کرونا دسترسی به اینترنت ندارند؛ این دانش آموزان نادیده گرفته شده اند.


منبع:

1400/06/01
08:50:32
0.0 / 5
936
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers