ان ویدیا در کنار اینتل سوپر کامپیوتر جدید برای دولت آمریکا می سازند

ان ویدیا در کنار اینتل سوپر کامپیوتر جدید برای دولت آمریکا می سازند

مهندس وب: بدقولی و تأخیر شرکت اینتل باعث شده تا وزارت انرژی ایالات متحده برای تولید سوپر کامپیوتر جدید خود به سراغ شرکت ان ویدیا هم برود.به گزارش مهندس وب به نقل از رویترز، دو طرف قصد دارند به زودی قراردادی را برای ساخت یک سوپر کامپیوتر با بهره گیری از تراشه های شرکت ان ویدیا منعقد کنند. علاوه بر ان ویدیا شرکت ای ام دی نیز دراین زمینه با وزارت انرژی ایالات متحده همکاری خواهدنمود.
اینتل ماه ها در حوزه اجرای تعهدات خود تأخیر داشته و همین مساله سبب نارضایتی دولت آمریکا شده است. ابر رایانه ای که با همکاری ان ویدیا و ای ام دی تولید می شود پولاریس نام خواهد گرفت و قرار نیست جایگزین سوپر کامپیوتر آئورا شود که مقرر است اینتل آنرا تولید نماید. خبر تولید آئورا در سال ۲۰۱۹ اعلام گردید و در آن زمان این سوپر کامپیوتر سریع ترین سوپر کامپیوتر آمریکا اعلام شده بود.
انتظار می رود پولاریس پیش از اختتام سال ۲۰۲۱ آماده بهره برداری شود. سه شرکت اینتل، ای ام دی و ان ویدیا تولیدکنندگان اصلی تراشه های مورد استفاده در پایگاه های داده هستند. سوپر کامپیوتر های آمریکایی برای ارائه خدمات بهداشت و درمان، بررسی تغییرات آب و هوایی و برخی تحقیقات دیگر به کار می روند.

1400/06/03
21:10:56
0.0 / 5
898
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers