واتس اپ در ترکیه جریمه شد

واتس اپ در ترکیه جریمه شد

سازمان حفاظت از دیتای ترکیه واتس اپ را به علت نقض مقررات حریم خصوصی حدود ۲۰۰ هزار یورو جریمه کرد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، سازمان حفاظت از دیتای ترکیه اعلام نمود این پلت فرم پیام رسان که متعلق به فیسبوک است، باید اقدامات ضروری را برای اطمینان از پردازش اطلاعات شخصی مطابق با قانون انجام دهد.

این سازمان واتس اپ را به علت عدم شفافیت درباره نحوه پردازش اطلاعات شخصی کاربران، یک میلیون و ۹۵۰ هزار لیر معادل ۱۹۷ هزار یورو جریمه کرد و دستور داد سیاست حریم خصوصی خویش را با قوانین ترکیه منطبق نماید.

این جریمه یک روز بعد از صدور جریمه ۲۲۵ میلیون یورویی از جانب دیده بان حریم خصوصی دیتای ایرلند برای واتس اپ به علت نقض مقررات حریم خصوصی اتحادیه اروپا صادر شد.

فیس بوک هم از جانب مقامات روسیه به علت ذخیره نکردن اطلاعات کاربران در سرورهای بومی جریمه شده است.

واتس اپ بعد از اینکه در ژانویه از کاربرانش خواست با اشتراک گذاری اطلاعاتشان با فیسبوک موافقت کردند، هدف انتقادات گسترده قرار گرفت. دیده بان ترکیه اعلام نمود واتس اپ را به علت اینکه دیگر حق انتخاب به کاربران نمی دهد، جریمه کرده است. کاربران مجبورند رضایت خویش را به صورت کلی اعلام کنند.

این سازمان در ژانویه از شهروندان ترکیه خواسته بود به جای واتس اپ، از پیام رسان بومی BiP استفاده کنند که توسط اپراتور تلفن همراه ترک سل ساخته شده است. چندین موسسه ترکیه اعلام نموده اند برای ارتباط با خبرنگاران استفاده از سرویس BiP را شروع کرده اند. پیام رسانهای رقیب سیگنال و تلگرام هم شاهد افزایش یکباره تقاضا در ترکیه بوده اند.

بر اساس گزارش یورونیوز، مدیر دفتر تحول دیجیتالی ترکیه اظهار کرده که اپلیکیشنهای خارجی ریسک امنیتی جدی برای آنکارا هستند.

منبع:

1400/06/14
21:46:31
0.0 / 5
1295
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
مهندس وب
مهندس وب web engineers