نرم افزار خرابکار آمریکایی جلوی استخدام میلیونها نفر را گرفت

نرم افزار خرابکار آمریکایی جلوی استخدام میلیونها نفر را گرفت

مهندس وب: یک نرم افزار خودکار آمریکایی که برای اسکن کردن درخواست های کار متقاضیان طراحی شده به سبب نقص فنی میلیونها درخواست درست را رد کرده است.



به گزارش مهندس وب به نقل از ورج، این نرم افزار به شناسایی و ثبت درخواست های کار در آمریکا کمک می نماید و بررسی های دانشگاه هاروارد نشان میدهد که استفاده از آن توسط مدیران شرکتها و مؤسسات برای شناسایی متقاضیان مناسب اشتباه است، برای اینکه نرم افزار مورد اشاره به اشتباه میلیونها متقاضی مناسب را کنار می گذارد. نام این نرم افزار افشا نشده است.
نکته نگران کننده این است که نرم افزارهای کاریابی توسط ۷۵ درصد از کارفرمایان در آمریکا برای یافتن کارمند مناسب به کار می رود. استفاده از این نرم افزارها در بین ۵۰۰ شرکت برتر لیست فورچون به ۹۹ درصد می رسد و پس ضعف نرم افزارهای مذکور برای خیلی از مردم جویای کار مشکل به وجود می آورد.
نرم افزارهای مورد اشاره از معیارهای به شدت ساده اندیشانه ای برای جدا کردن متقاضیان خوب و بد استفاده می نمایند و بعنوان مثال تمامی افرادی را که بیش از شش ماه بین دو فرصت شغلی آنها فاصله شده باشد را کنار می گذارند، حتی اگر علت این امر، شکست در یافتن فرصت شغلی تازه باوجود تلاش فراوان، بیماری و حاملگی آنها باشد.
بازار نرم افزارها و فناوری های کاریابی در جهان در سال ۲۰۱۷ ارزشی برابر با ۱.۷۵ میلیارد دلار داشته که این رقم تا سال ۲۰۲۵ به ۳.۱ میلیارد دلار افزایش می یابد و پس لازم است برای اصلاح نرم افزارهای مذکور بطور جدی تلاش شود. نکته جالب این که بر طبق این بررسی ۹۰ درصد کارفرمایان می دانند نرم افزارهای کاریابی دارای خطاهای قابل توجهی هستند.


منبع:

1400/06/17
12:34:50
0.0 / 5
915
تگهای خبر: طراح , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers