افشای تحقیقات داخلی فیس بوك

اینستاگرام برای نوجوانان زیان آور است

اینستاگرام برای نوجوانان زیان آور است

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام نمود مطالعات فیسبوک نشان داده که اپلیکیشن اینستاگرام برای شماری از نوجوانان زیان آور است.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، این نشریه آمریکایی به مطالعاتی اشاره نمود که فیسبوک در سه سال قبل انجام داد و تاثیر اینستاگرام روی کاربران نوجوانش به ویژه دختران را بررسی کرد. طبق یک بررسی داخلی در فیسبوک، در بین نوجوانانی که افکار خودکشی را گزارش کرده اند، ۱۳ درصد از کاربران بریتانیایی و شش درصد از کاربران آمریکایی این مساله را در اینستاگرام دنبال کردند.

محققان اعلام نمودند ۳۲ درصد از دختران نوجوان گفتند هنگامی که درباره بدنشان حس بدی داشتند، اینستاگرام این وضعیت را برای آنها بدتر کرد. برمبنای یافته های فیسبوک، ۱۴ درصد از پسران نوجوان آمریکایی اظهار کرده اند اینستاگرام موجب شد آنها احساس بدی درباره خودشان داشته باشند.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، بااینکه فیسبوک نتیجه گیری کرد که درصد زیادی از نوجوانان از اینستاگرام تاثیر منفی نپذیرفته اند اما قابلیتی که این شرکت شبکه اجتماعی بسیار زیان آور شناخت، بخش کلیدی ساختار این اپلیکیشن است. پژوهشگران هشدار دادند صفحه اکسپلور اینستاگرام که پستهایی از حسابهای مختلف را نمایش می دهد، ممکنست کاربران را به سمت محتوایی سوق دهد که می تواند زیان آور باشد. این اپلیکیشن همین طور فرهنگ پست تنها بهترین عکسها و لحظات را دارد و بعنوان یک محصول اعتیادآور عمل می کند.

مدیران ارشد فیسبوک این تحقیقات را مشاهده کرده اند و این تحقیقات سال قبل به مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت ارائه شد. با این وجود فیسبوک همچنان برای مدیریت این مشکل کشمکش دارد و همچنان این اپلیکیشن را اعتیادآور نگه داشته است.

فیس بوک درحال ساخت اپلیکیشن اینستاگرام ویژه کودکان پایین ۱۳ سال است. کاربران جوان برای موفقیت اینستاگرام حائز اهمیت هستند. آماری که توسط ژورنال مشاهده شد نشان میدهد بیش از ۴۰ درصد از کاربران اینستاگرام ۲۲ سال یا کمتر سن دارند.

کارینا نیوتون، مدیر سیاست عمومی اینستاگرام در یک پست وبلاگ به این گزارش واکنش نشان داد و اعلام نمود این شرکت درحال بررسی راههایی است تا کاربران را از تمرکز روی انواع خاصی از پستهای اینستاگرام دور کند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، جمهوریخواهان لوایحی را در دست بررسی دارند که شامل ملزم کردن پلتفرمهایی مانند فیسبوک به ارائه گزارشهای مرتب به کمیسیون تجارت فدرال درباره تاثیر شرکتهای آنها روی سلامت روانی کودکان است.

1400/06/24
15:05:51
0.0 / 5
1283
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers