تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت چند است؟

تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت چند است؟

به گزارش مهندس وب تعرفه عرضه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت ADSL، VDSL، FTTH بر مبنای تعرفه تعیین شده در مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات محاسبه می شود که بنا به نرخ دانلود از ۵۱۲ کیلوبیت برثانیه با سقف تعرفه ۱۲.۵ هزار تومان تا ۵۰ مگابیت برثانیه با سقف تعرفه ۳۰۰ هزار تومان را شامل می شود.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، خدمت اینترنت پرسرعت ثابت، با فناوری های مختلفی مانند ADSL، VDSL، FTTH، TD-LTE عرضه می شود. هم اکنون شرکت مخابرات ایران، شرکتهای دارای پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) و دارندگان پروانه خدمات ارتباطی ثابت (Servco) و شرکتهای انتقال داده برپایه فناوری بی سیم ثابت (FWA) بر مبنای نوع پروانه خدمات اینترنت ثابت با فناوری های مختلف را ارائه می کنند و مشترکان برای خرید اشتراک سرویس اینترنت ثابت باید از راه این شرکت ها اقدام نمایند. فهرست دارندگان پروانه ارائه خدمات اینترنت، در پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بخش دارندگان پروانه، قابل مشاهده می باشد.
تعرفه عرضه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت ADSL، VDSL، FTTH بر مبنای تعرفه تعیین شده در مصوبات شماره ۲۶۶ و ۲-۲۶۸ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات محاسبه می شود. برپایه مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ارائه کنندگان خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت ثابت از راه فناوری های سیمی (سیم مسی و فیبر) باید جداول تعرفه ای خویش را مبتنی بر سرعت و به صورت غیرحجمی (based Connection) تنظیم کنند. جدول تعرفه خدمات ADSL و VDSL در زیر آمده است.

سرعت و کیفیت سرویس اینترنت پرسرعت ADSL و VDSL (پهن باند ثابت خانگی) به عواملی مانند فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی، کیفیت بستر ارتباطی و... وابسته است، به این مفهوم که هرچه فاصله مکان کاربر از مرکز مخابراتی کمتر باشد سرعت و کیفیت بالاتر بوده و هرچه فاصله مکان کاربر تا مرکز مخابراتی بیشتر باشد، سرعت و کیفیت کاسته می شود.
سامانه ثبت نام خدمات دسترسی پهن باند ثابت خانگی (Xdslplus.ir) با هدف تسهیل در دسترسی مشترکان تلفن ثابت، به لیست دارندگان پروانه ارائه خدمات پهن باند ثابت به راه افتاده است. مشترکانی که از خدمات پهن باند ثابت استفاده نمی کنند، در صورت تمایل به استفاده از این خدمت، پیش از ثبت درخواست در اپراتور مورد نظر خود، می توانند با رفتن به سایت cra.ir وارد بخش حقوق کاربران شده و از سامانه دسترسی پهن باند ثابت خانگی استفاده کنند. در این سامانه مشترکان تلفن ثابت می توانند لیست دارندگان پروانه ای که در محدوده محل زندگی آنها امکان ارائه خدمت درخواستی را دارند، مشاهده و در فرآیندی شفاف، درخواست خویش را ارائه و پیگیری کنند.
منبع:

1400/06/30
09:50:11
0.0 / 5
882
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers