شروع به کار بی حاشیه ارزهای دیجیتالی

شروع به کار بی حاشیه ارزهای دیجیتالی

سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: شروع فعالیت ارزهای دیجیتالی از اول مهر ماه به علت کاهش مصرف برق در بخش خانگی مشکلی برای تأمین برق کشور به وجود نیاورده است.


مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه مصرف برق خانگی حدود ۲.۲ درصد نسبت به هفته گذشته کاسته شده اما بیشتر از هفت درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است، اظهار نمود: طبق اعلام وزارت نیرو رمزارزهایی که مجوز دارند می توانند فعالیت داشته باشند و این مورد مشکلی در تأمین برق به جود نیاورده است.
وی با اشاره به اینکه برآورد می شود که حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ مگاوات رمزارز مجاز تا کنون فعال شده و مشکلی برای تأمین برق ایجاد نکرده است، اظهار داشت: حدود ۳۰۰ مگاوات رمزارز مجاز وجود دارد که حدود ۶۰ تا ۷۰ در صد آنها وارد مدار هستند.
سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: تابحال و از آغاز طرح برخورد با مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز ۲۱۸ هزار دستگاه کشف و جمع آوری شده که میزان مصرف آنها معادل یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی است.
رجبی مشهدی با تکیه بر این که برخورد با این نوع مراکز از دستور کار خارج نخواهد شد، اظهار نمود: این نوع مراکز در صورت شناسایی در اختیار مراجع قانونی قرار گرفته و دستگاههای آنان جمع آوری شده و تا تعیین تکلیف نهایی باقی خواهند ماند. پرونده این مراکز به قوه قضاییه داده می شود تا در آنجا درباره آنها تصمیم گیری شود.
وی در مورد آخرین وضعیت تأمین سوخت نیروگاه ها نیز، اظهار نمود: با عنایت به پیگیری های صورت گرفته درحال تأمین سوخت هستیم و مشکلی وجود ندارد.1400/07/05
14:22:19
0.0 / 5
927
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers