رییس بانك مركزی آمریكا:

آمریکا برنامه ای برای ممنوعیت ارزهای دیجیتالی ندارد

آمریکا برنامه ای برای ممنوعیت ارزهای دیجیتالی ندارد

رئیس بانک مرکزی آمریکا اعلام نمود که آمریکا برنامه ای برای ممنوعیت ارزهای دیجیتالی ندارد.


به گزارش مهندس وب به نقل از وال استریت ژورنال، در حالیکه چین به صورت کامل هر فعالیت در رابطه با ارزهای دیجیتالی را در کشور خود ممنوع اعلام نموده است اما به نظر نمی رسد که آمریکا چنین قصدی داشته باشد. جروم پاول- رئیس بانک مرکزی آمریکا با وجود تاکید بر ضروری بودن قانونگذاری در حوزه رمزارزها گفته است که کشورش قصدی برای ممنوعیت دارایی های دیجیتالی ندارد. قبل از وی هم گری گنسلر- رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا خواهان قابل نظارت بودن صرافیهای رمزارزها شده و احتمال بستن آنها را رد کرده بود.
پاول در پاسخ به پرسش یک خبرنگار گفته است که انجام کاری شبیه ممنوعیت های اعمالی در چین، چیزی نیست که مد نظر وی باشد. وی در عین حال ضمن اشاره به این که استیبل کوین ها (ارزهای دیجیتالی دارای ارزش ثابت) می توانند ابزاری مناسب در صورت قانونمند شدن باشد، از لزوم قانون گذاری در این عرصه سخن گفت.
برخلاف بانک مرکزی چین و خیلی از بانکهای مرکزی دیگر، بانک مرکزی آمریکا تابحال خبری در مورد پروژه دلار دیجیتالی را تایید نکرده است و جروم پاول چند ماه قبل گفته بود بانک مرکزی آمریکا عجله ای جهت راه اندازی ارز دیجیتالی ندارد هر چند که به دقت درحال مطالعه و ارزیابی میدانی شرایط است.
جروم پاول با تکیه بر لزوم استفاده از تکنولوژی های جدید در عرصه مالی اظهار داشته بود: نباید آن قدر شتاب زده عمل نماییم که به بهای از بین رفتن ثبات مالی مان منجر شود. نیازی هم نداریم که عجله نماییم.
علاوه بر مقامات بانک مرکزی آمریکا، شماری از سناتورها و نمایندگان کنگره هم دیدگاهی مثبتی به رمزارزها داشته اند و بعضی از آنها علنا از ارزهای دیجیتالی حمایت کرده اند. برخی نمایندگان مجلس بخصوص در حزب دموکرات به دنبال آن هستند که معاملات رمزارزها را قانونی و مشمول مالیات کنند.
منبع:

1400/07/12
00:01:59
0.0 / 5
949
تگهای خبر: پروژه , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers