آیفون ۱۳ با قیمت شوکه کننده به ایران رسید

آیفون ۱۳ با قیمت شوکه کننده به ایران رسید

قیمت این گوشیها در بازار ایران بسیار شوکه کننده و حیرت انگیز است. یکی از این فروشندگان در مورد قیمت این نوع گوشی اظهار داشت: قیمت آیفون های سری ۱۳ حدودا از ۳۸ میلیون تومان آغاز می شود که آیفون ۱۳ با حافظه ۱۲۸ گیگابایتی است و تا قیمت ۹۰ میلیون تومان هم می رسد که برای آیفون ۱۳ پرو مکس با حافظه ۱۰۰۰ گیگابایتی است.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: «چند روزی است که خبر ورود گوشیهای آیفون ۱۳ به بازار دنیا و همینطور ایران داغ شده است و افراد بسیاری به دنبال این کالا هستند و می خواهند جزو نخستین نفراتی باشند که از این گوشی بسیار قدرتمند استفاده کنند. برای همین مبحث به بازارهای فروش تلفن در تهران رجوع کردیم تا ببینیم که آیا واقعا این گوشی به بازار ایران هم رسیده است یا خیر؟

در حالی که مدتی از آغاز پیش فروش آیفون ۱۳ در آمریکا گذشته است، این گوشی در ویترین مغازه های تهران دیده نمی گردد اما وقتی از فروشندگان جویای این مورد می شویم، گویا این مدل گوشی موجود است و کدهای فعالسازی آن هم صادر گردیده است. در ارتباط با همین مبحث با چند نفر از فروشندگان گفتگو کردیم که یکی از آنها بیان نمود: اگر کسی خواستار این گوشی باشد، موجود داریم و کد فعالسازی آن هم صادر گردیده است که میتوان رجیستری آنرا انجام داد.

وقتی از مغازه داران پرسیدیم که گوشیها به چه صورت وارد کشور شده اند، جواب آنها حمل مسافری تلفن همراه بود.

البته برخی فروشندگان هم مدعی بودند که تعداد کمی در بازار به این محصولات دسترسی دارند و بقیه مدلهای این گوشی بدون کد رجیستری است و فرد باید خودش هزینه فعالسازی را به شخصی که آنرا وارد کرده است بپردازد یا اینکه منتظر بماند تا شرکتی، هزینه رجیستری آنرا پرداخت کند؛ در غیر این صورت پس از یک ماه عملا بدون استفاده می شود.

در این رابطه از همتا هم پیگیر مبحث شدیم که این گونه به ما پاسخ دادند: با عنایت به بررسی های انجام شده، یکشنبه مورخ ۱۱ مهرماه ۱۴۰۰ واردات سری جدید آیفون ۱۳ به ایران شروع شده است و بر این اساس تابحال ۹۶۹ عدد از سری جدید آیفون ۱۳ وارد بازار ایران شده است.

از سخنگوی گمرک هم شیوه ورود این محصولات سری جدید آیفون را جویا شدیم. لطیفی، سخنگوی گمرک، در این خصوص خاطرنشان کرد: تعداد ۹۲۴ تلفن همراه آیفون ۱۳ از رویه مسافری وارد کشور شده است. از این تعداد، ۳۹۶ تلفن همراه از راه گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد شده است اما به دلیل اینکه یک ماه برای رجیستری فرصت دارند، معلوم نیست که به صورت نهایی رجیستری شده باشند یا خیر؟

بر اساس این گزارش قیمت این گوشیها در بازار ایران بسیار شوکه کننده و حیرت انگیز است. یکی از این فروشندگان در مورد قیمت این نوع گوشی اظهار داشت: قیمت آیفون های سری ۱۳ حدودا از ۳۸ میلیون تومان آغاز می شود که آیفون ۱۳ با حافظه ۱۲۸ گیگابایتی است و تا قیمت ۹۰ میلیون تومان هم می رسد که برای آیفون ۱۳ پرو مکس با حافظه ۱۰۰۰ گیگابایتی است.

اما در این میان یک نکته اساسی مطرح است. اینکه واقعا چگونه برای محصولی که هنوز به صورت رسمی وارد بازار نشده است و تنها چند نمونه مسافری دارد، چنین قیمت هایی را تعیین می کنند و گذاشتن این قیمت ها بر چه اساسی است؟

در آخر سفارش ای که می شود در این روزهای داغ بازار گوشیهای جدید آیفون به متقاضیان کرد این است که اندکی صبر کنید تا مقداری عرضه این محصول در بازارهای جهانی افزایش یابد و مطمئنا قیمت تعدیل می شود؛ همان گونه که مدل قبلی آن در ابتدا نرخ زیادی داشت و در ادامه با عرضه بیشتر نرخ آن پایین آمد و تعدیل شد.»
1400/07/14
15:11:45
0.0 / 5
1048
تگهای خبر: آیفون , رجیستری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers