ساخت یخچالی که کمبود مواد غذایی را اطلاع می دهد

ساخت یخچالی که کمبود مواد غذایی را اطلاع می دهد

آمازون سرگرم کار برای ساخت یک یخچال هوشمند است که می تواند مواد را کنترل کرده و در صورت کمبود، به دادن سفارش خرید آنها کمک نماید.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، گروهی که سیستم Amazon Go (فروشگاه بدون صندوق) را طراحی کرد، مسئول این پروژه شده است که حداقل در دو سال قبل در دست طراحی بوده است. سیستم Amazon Go اقلامی که خریدار در فروشگاه برمی دارد را مونیتور کرده و به هنگام خروج آنها پول مواد خریداری شده را از حساب خریدار کسر می کند. اعضای تیمهای آمازون فِرِش و Lab۱۲۶ هم در پروژه یخچال هوشمند مشارکت دارند.

این یخچال موادی که داخلش قرار دارد را مونیتور می کند و عادتهای خرید شما را دنبال می کند. اگر موادی کم باشد، یخچال به شما اطلاع داده و سفارش آن از خدمات خرید مواد غذایی آمازون را آسان تر کرده و به افزایش فروش این بخش آمازون هم کمک می نماید. این یخچال می تواند پیشنهادهای دستور غذا هم ارائه کند که اگر فراموش کرده اید برخی از مواد به تاریخ انقضایشان نزدیک می شوند، برای شما مفید خواهد بود.

بیزنس اینسایدر به نقل از منابع آگاه نوشت: خود آمازون این یخچال را نمی سازد و به دنبال همکاری با یک تولیدکننده دستگاههای برقی است. این احتمال وجود دارد که این یخچال به کنترل صوتی الکسا هم مجهز شود. باتوجه به اینکه آمازون الکسا را در همه نوع محصولی از رباتهای خانگی گرفته تا تلویزیونهایش قرار داده، تعجبی نخواهد داشت که این یخچال پشتیبانی دستیار صوتی داشته باشد.

ظاهرا این شرکت سالانه ۵۰ میلیون دلار تا حالا روی این پروژه هزینه کرده و هیچ تضمینی وجود ندارد که این یخچال به بازار راه پیدا کند و ممکنست آمازون برنامه ساخت آنرا کنار بگذارد. با این وجود اگر یخچال هوشمند آمازون وارد بازار شود، مطمئن ارزان نخواهد بود. سخنگوی آمازون به وب سایت انگجت اظهار داشت: این شرکت درباره شایعات اظهارنظر نمی کند.

بر اساس گزارش انگجت، این یخچال هوشمند ایده کاملا جدیدی نیست. سامسونگ در سال ۲۰۱۶ یخچالی را معرفی نمود که به کاربر کمک می کرد مواد داخل آنرا بدون نیاز به باز کردن در یخچال چک کند. با این وجود یخچال آمازون یک گام فراتر رفته و به شما اطلاع می دهد چه موادی درحال اتمام هستند و کمک می نماید موادی را سفارش دهید که در اکوسیستم فروشگاه آمازون وجود دارند.
1400/07/15
13:23:34
0.0 / 5
1029
تگهای خبر: پروژه , خدمات , دستگاه , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers