گرایش های برتر فناوری در کسب وکار چیست؟

گرایش های برتر فناوری در کسب وکار چیست؟

مهندس وب: خراسان رضوی پژوهشگران معتقدند، در دهه آینده پیشرفت فناوری بیشتری را نسبت به 100 سال قبل تجربه خواهیم کرد و درک اثرات این تغییر می تواند از شوک های ناگوار به سیستم، افراد و سازمان ها پیشگیری کند البته کسب و کارهایی که بیشترین پیشرفت در حوزه فناوری را داشته باشند، از نظر سرمایه گذاری نیز در مکان مناسبی قرار دارند.


به نقل از ویفروم، سرعت تغییرات در بخش فناوری همیشه سریع بوده است؛ شرکت آمریکایی مکینزی اند کامپنی (McKinsey & Company) عنوان کرد: رشد تجارت الکترونیکی به اندازه ۱۰ سال، فقط در سه ماه آخر سال ۲۰۱۹ خلاصه شده است.
شرکت آمریکایی مکینزی اعلام نمود که برخی گرایش های برتر فناوری در شکل دهی دهه آینده نقش دارند و این فناوری های برتر هستند که توجه و سرمایه سرمایه گذاران و فناوران را به خود جلب می کنند و به احتمال زیاد در تغییر چهره محل کار مدرن نیز تاثیر خواهند گذاشت و درک تاثیر آنها بر سازمان ها و افراد شاغل در آن می تواند راهکاری برای اجتناب از بدترین معایب اختلال باشد. این گرایش ها در ذیل ارائه شده است:
اتوماسیون و مجازی سازی
حدودا نیمی از کارهای کاری موجود می تواند در چند دهه آینده بصورت خودکار صورت گیرد برای اینکه اتوماسیون و مجازی سازی متداول خواهد شد. تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۵۰ میلیارد دستگاه به اینترنت صنعتی اشیا (IIoT) متصل خواهند شد و ربات ها، خودکارسازی، چاپ سه بعدی و موارد دیگر حدود ۷۹.۴ زتابایت (یک واحد از اطلاعات که برابر ۱۰۲۴ اگزابایت است) داده در سال تولید می کنند.
ارتباطات دیجیتال
ارتباطات دیجیتالی سریع تر با بهره گیری از اینترنت G ۵ و اینترنت اشیا می تواند قفل فعالیت اقتصادی را باز کند تا آنجا که مک کینزی عنوان کرد: ارتباط سریع تر در تحرک، مراقبت های بهداشتی، تولید و خرده فروشی می تواند تولید ناخالص داخلی جهان را ۱.۲ تا ۲ تریلیون دلار تا سال ۲۰۳۰ افزایش دهد.


زیرساخت های توزیع شده
۷۰ درصد از شرکتها تا سال ۲۰۲۲، از پلتفرم های ابر ترکیبی یا چند ابر بعنوان قسمتی از زیرساخت فناوری اطلاعات توزیع شده استفاده می کنند به این معنا که داده ها و پردازش را می توان در ابر انجام داد اما سریع تر در دسترس دستگاهها قرار خواهد گرفت. این روند به شرکتها کمک می نماید تا سرعت را افزایش و پیچیدگی را کاهش دهند همین طور هزینه ها را ذخیره و دفاع سایبری خودرا تقویت نمایند.
نسل بعدی محاسبات
مک کینزی معتقد می باشد که نسل بعدی محاسبات به یافتن پاسخ به مشکلاتی که سال ها بر علم و جامعه دامن زده است، کمک می نماید و توانایی های بی سابقه ای را برای مشاغل ایجاد خواهدنمود که شامل هوش مصنوعی کوانتومی و وسایل نقلیه کاملا خودران خواهد بود.
هوش مصنوعی کاربردی (AI)
ما هنوز در اوایل توسعه هوش مصنوعی هستیم و با پیچیده تر شدن این فناوری، از آن برای توسعه بیشتر ابزارهای مبتنی بر تکنولوژی مانند آموزش ماشین های تشخیص الگوها و سپس عمل به آنچه شناسایی کرده است، استفاده خواهیم کرد.
برنامه نویسی
در آینده شاهد ایجاد برنامه های کاربردی نرم افزاری بسیار قوی و بهتر از موارد امروز خواهیم بود البته امکان استانداردسازی و خودکارسازی نرم افزارها و فرآیندهای کد نویسی موجود نیز فراهم خواهد شد.


انقلاب زیستی
مک کینزی می گوید: اتصال پیشرفت های علم بیولوژیکی تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد و زندگی خواهد داشت و خیلی از صنایع همچون بهداشت و کشاورزی، کالاهای مصرفی، انرژی و مواد را تحت تاثیر قرار خواهد داد. انقلاب بیولوژیکی که با بهره گیری از هوش مصنوعی، خودکارسازی و توالی DNA انجام می شود، توسعه ژن درمانی، داروهای فوق شخصی و راهنمایی های مبتنی بر ژنتیک در غذا و ورزش را نوید می دهد.
نسل بعدی مواد
پیشرفت در علم مواد می تواند بخش های مختلفی از بازار ازجمله داروسازی، انرژی، حمل و نقل، بهداشت، نیمه هادی و تولید را تغییر دهد و می تواند شامل موادی مانند گرافن و مولیبدن دی سولفید باشد.
فناوری های پاک
انرژی تجدیدپذیر، حمل و نقل پاک، ساختمان های کم مصرف و مصرف آب پایدار در مرکز روند فناوری پاک قرار دارند. مک کینزی می گوید که با کاهش هزینه های مربوط به فناوری پاک، استفاده از آنها گسترده تر می شود. مک کینزی معتقد می باشد، شرکتها باید با طراحی برنامه های بهبود عملیاتی مربوط به توسعه فناوری، تهیه، تولید و کاهش هزینه ها با فرصت های نوظهور ایجاد مشاغل همگام شوند.
منبع:

1400/07/22
12:52:56
0.0 / 5
1060
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers