صعود 9 رتبه ای سرعت اینترنت موبایل در ایران

صعود 9 رتبه ای سرعت اینترنت موبایل در ایران

متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران در ماه سپتامبر ۲۰۲۱، به ۳۵.۴۸ مگابیت برثانیه رسیده و ایران در ۷۱ از میان ۱۴۰ کشور قرار گرفته که نسبت به ماه گذشته ۹ رتبه صعود داشته است.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۲.۳۰ مگابیت برثانیه و رتبه اش ۸۰ جهانی است، متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت هم ۲۱.۳۵ مگابیت برثانیه است و در جایگاه ۱۳۴ اینترنت ثابت در جهان قرار دارد.
سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از عامل های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید و وبسایت Speedtest شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.
بر این اساس تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۲۸ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی ثانیه بود.


طبق آخرین آمار انتشار یافته در اسپیدتست، تا ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۶۳.۱۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۳.۳۷ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۶ میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۱۳.۲۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۶۲.۴۵ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۹ میلی ثانیه است.
در حالیکه تا ماه آگوست سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۵۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۶۱ مگابیت برثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۱۰.۲۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۶۰.۱۳ مگابیت برثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه سپتامبر ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۲۳۸.۰۶ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی(۲۰۲.۶۱ مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۷۷.۷۲ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۷۲.۱۸ مگابیت برثانیه) و چین (۱۶۵.۳۸ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همینطور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به موناکو (۲۶۱.۸۲ مگابیت برثانیه)، سنگاپور (۲۵۵.۸۳ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۵۴.۷۰ مگابیت برثانیه)،، رمانی (۲۳۲.۱۷ مگابیت برثانیه) و سوئیس (۲۲۹.۹۶ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
متوسط سرعت موبایل در ایران
هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۴۸ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۵۳ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۶ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۱ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است.
این در شرایطی است که در ماه آگوست ۲۰۲۱، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۲.۳۰ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۷۸ مگابیت برثانیه بود و ایران در جایگاه ۸۰ قرار داشت.


همینطور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از تونس و توگو کندتر و فیلیپین و ارمنستان سریع تر است.


هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۱.۳۶ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۵۶ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۴۱ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۷ از میان ۱۷۵ کشور می رساند.
این درحالی است که در آگوست ۲۰۲۱، در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۱.۳۵ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۶۲ مگابیت برثانیه بود و ایران در رتبه ۱۳۴ قرار داشت.
همینطور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از گابن کندتر و از آنتیگوا و باربودا سریع تر است.


منبع:

1400/08/01
10:02:34
0.0 / 5
1420
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers