چراغ سبز امارات به بیت کوین

چراغ سبز امارات به بیت کوین

به گزارش مهندس وب مجوز فعالیت نخستین صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر بیت کوین در دوبی صادر شد.
به گزارش مهندس وب به نقل از کوین تلگراف، یک صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر بیت کوین با نام کیو بی تی سی ی، موفق شد با دریافت مجوز فعالیت در بورس دوبی به اولین صندوقی از این نوع تبدیل گردد که فعالیتش در خاورمیانه قانونی شناخته می شود. سازمان خدمات مالی دوبی بعد از بررسی های لازم مجوز فعالیت این صندوق مستقر در کانادا را صادر کرده و امیدوار است تا بدین ترتیب توجه سرمایه گذاران حوزه رمزارزها را به بازار بورس امارات جلب نماید.
این صندوق هدف فعالیت خویش را فراهم کردن امکان سرمایه گذاری امن برای افرادی معرفی کرده است که به حوزه رمزارزها علاقه مندند. طبق اخبار منتشرشده مقرر است بخشی از سهام این صندوق به ارزش تقریبی ۲۰۰ میلیون دلار در بورس دوبی ارائه شود. کلیه افراد مجاز به فعالیت در بورس دوبی شامل اشخاص حقیقی و حقوقی و همینطور بانکها امکان خرید سهام این صندوق را خواهند داشت.
در چهار ماه اخیر ارزش بیت کوین دستخوش تغییرات زیادی بوده اما بیت کوین در همین بازه دو دفعه موفق به عبور پرقدرت از کانال ۶۰ هزار دلاری شده است. بیت کوین که بزرگ ترین ارز دیجیتالی از نظر ارزش بازار به حساب می آید به تازگی بیشتر از پیش مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار گرفته است.
مقامات امارات تبدیل شدن این کشور به قطب تکنولوژی های جدید مالی ( فین تک) را تا سال ۲۰۳۰ هدف گذاری کرده اند و در همین راستا رویکرد مشوقانه ای برای فعالیتهای در رابطه با ارزهای دیجیتالی در نظر گرفته اند.
پیش از این هم اعلام شده بود مقامات اماراتی به توافقی دست یافته اند که به باعث آن معاملات ارزهای دیجیتالی در منطقه آزاد دوبی مجاز شناخته می شود. سازمان تجارت جهانی دوبی اعلام نمود که این توافق بین سازمان بورس و کالای امارات و این نهاد به دست آمده و دارایی های بر حسب ارز دیجیتالی تابع قوانین جدید خواهند شد.
سازمان بورس امارات بر روی فعالیتهای در رابطه با ارزهای دیجیتالی نظارت خواهد نمود که این فعالیت ها شامل هر گونه صدور، خرید و فروش، عرضه یا صدور مجوز جدید برای رمزارزها خواهد بود.
منبع:

1400/08/07
14:32:23
0.0 / 5
877
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers