توشیبا سه تکه می شود

توشیبا سه تکه می شود

مهندس وب: شرکت توشیبای ژاپن بمنظور بازسازی ارزش بازار خود و پاسخگویی به تقاضای سهامداران کنشگر، می خواهد به سه شرکت تجزیه شود که به زیرساخت، دستگاهها و تراشه های حافظه متمرکز خواهند شد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، این گزینه یکی از پیشنهادهای مورد بحث در توشیبا بود که امسال بعد از شورش سهامداران، ناچار شد کمیته ای برای اصلاح استراتژی شرکت تشکیل دهد. این اقدام از فشار سهامداران کنشگری که حالا بخش زیادی از سرمایه گذاران شرکت توشیبا را می سازند، خواهد کاست.

سخنگوی توشیبا اعلام نمود تحت این برنامه توشیبا به سه شرکت تقسیم می شود و سهام هر کدام از این شرکتها در مدت چند سال آینده عرضه خواهد شد. این اقدام یک گزینه راهبردی است که مورد بررسی قرار گرفته است.

توشیبا درحال طراحی یک برنامه میان مدت برای تقویت ارزش شرکت است. روزنامه نیک کی پیش تر گزارش کرده بود که توشیبا می خواهد تا سال ۲۰۲۳ تجزیه شود.

بر اساس گزارش رویترز، توشیبا اعلام نمود هیچ تصمیم قطعی از طرف توشیبا گرفته نشده است و اگر تصمیمی گرفته شود که نیاز به افشا داشته باشد، آنرا اعلام می کند.

توشیبا در سال های اخیر سرمایه گذاری از طرف سرمایه گذاران خارجی را قبول کرد تا با مشکلات مالی که بعد از ورشکستگی سال ۲۰۱۷ وستینگ هاوس الکتریک - شرکت تابعه نیروگاه هسته ای آمریکایی خود - پیدا کرد، روبرو شود. تحقیقات مستقلی که در ژوئن انجام شد، نشان داد توشیبا سال قبل با دولت ژاپن تبانی کرده است تا مانع تاثیرگذاری سرمایه گذاران خارجی کنشگر در هیات مدیره اش شود. در نتیجه در مجمع عمومی سهامداران، رئیس هیات مدیره برکنار شد که پیروزی کم سابقه ای برای سهامداران کنشگر بود.

منبع:

1400/08/18
21:19:36
0.0 / 5
1052
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers