شرکت تاکسی اینترنتی در بازار سرمایه پذیرش شد

شرکت تاکسی اینترنتی در بازار سرمایه پذیرش شد

مهندس وب: مدیرعامل فرابورس ایران از تصویب ضوابط خاص استارتاپ ها برای ورود به بازار سرمایه در سازمان بورس و همین طور پذیرش یک شرکت تاکسی اینترنتی در فرابورس آگاهی داد.به گزارش مهندس وب به نقل از بازار سرمایه، امیر هامونی با اشاره به این که در قدم اول شرکت تپسی بعنوان نخستین استارتاپ در فرابورس پذیرش شد، اظهار داشت: سایر استارتاپ ها مثل فیلیمو هم درخواست پذیرش در فرابورس را داده اند که درحال بررسی است.
وی با تاکید بر این که شرکت های استارتاپی به سبب دارایی های نامشهود زیادی که دارند نسبت به سایر شرکت های بازار سرمایه با ریسک بالاتری مواجهند، اضافه کرد: بنا بر این در قدم اول برای عرضه اولیه این شرکت ها، سهام آنها به مردم عرضه نمی گردد بلکه بطور غیر مستقیم و بوسیله مشارکت صندوق های سرمایه گذاری و سایر نهادهای مالی عرضه اولیه صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل فرابورس ایران در پاسخ به این پرسش که استارتاپ ها برای ورود به بازار سرمایه باید چه شرایطی را احراز کنند، گفت: این شرکتها مثل همه بنگاه هایی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند باید شرایط پذیرش را که توسط فرابورس مشخص شده، احراز کنند.
وی افزود: همین طور علاوه بر شرایط فوق، شروط ۱۷ گانه ای نیز توسط کارگروه استارتاپ ها تعیین شده که باید آنها را قبل از ورود به بازار سرمایه فراهم آورند.
هامونی درباب این شروط ۱۷ گانه به چند مورد مهم آن اشاره نمود و اظهار داشت: بطورمثال باید درصدی از سهام خودرا نزد هیأت پذیرش فرابورس به وثیقه بگذارند تا آن زمان که ریسک های شرکت به حداقل رسید این سهام به مرور در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.
همچنین از دیگر شرط های مهم صیانت از داده های محرمانه کاربران مردمی هست که باید تاییدیه هایی پیرامون این مساله به فرابورس ارایه کنند.


منبع:

1400/09/07
14:30:59
0.0 / 5
1070
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers