خبری جدید برای استخراج کنندگان غیر مجاز رمزارز

خبری جدید برای استخراج کنندگان غیر مجاز رمزارز

سخنگوی صنعت برق ضمن اخطار به استخراج کننندگان غیر مجاز رمزارز، اظهار داشت: درصورتی که دستگاههای این افراد شناسایی و کشف شود، علاوه بر مجازات قبلی بر مبنای مقراراتی که به تازگی به وزارت نیرو ابلاغ گردیده است، انشعاب این افراد قطع خواهد شد.


مصطفی رجبی مشهدی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به آخرین اکتشافات در این عرصه، اظهار نمود: ۵۸۰۰ مرکز غیرمجاز با حدود ۲۲۲ هزار دستگاه ماینر شناسایی شده که مصرفشان حدود ۵۰۰ تا ۶۴۰ مگاوات یعنی معادل یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی است.
وی با اشاره به اینکه ارزهای دیجیتالی از حدود یک و دو سال پیش مصرف خویش را بالا بردند، اظهار نمود: رمزارزهای غیرمجاز به شکلی به شبکه برق و حقوق دیگران دستبرد میزنند و سودهای کلانی را می برند، رمزارزهای مجاز اما از تعرفه بدون یارانه استفاده می نمایند و قیمت برق برای آنها در بالاترین سطح قرار دارد و مشکلی وجود ندارد.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه به صورت روزانه پایش صورت می گیرد و تعداد آمارهای کشف رمز ارز به روز می شود، اظهار داشت: تابحال به کمک مردم و روش هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده، کشفیات صورت گرفته است و برنامه هایی را هم برای مقابله بیشتر با آنها در نظر گرفته ایم.
رجبی مشهدی اظهار نمود: از سه روش برای شناسایی مراکز و استفاده کنندگان غیر مجاز برای استخراج رمز ارز استفاده می شود، به صورتی که مقایسه مصرف انرژی، بازرسی های همکاران و اطلاع رسانی و مشارکت مردم، روشهایی است که هم اکنون برای شناسایی این مراکز مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه از آنجائیکه این اقدام تجاوز به حقوق مردم تلقی می شود، مقابله با مراکز یا افرادی که به صورت غیر مجاز از برق برای استخراج رمزارز استفاده می نمایند، ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: باتوجه به این که محدودیت تأمین انرژی وجود دارد نباید یک عده سودجو بقیه را در مضیقه تأمین برق قرار دهند و این مسئله مشکلاتی را برای تأمین برق تابستان و حتی زمستان به وجود آورده است.1400/09/10
11:40:27
0.0 / 5
1017
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers