رشد ۱۱۳ درصدی استخراج بیتکوین

رشد ۱۱۳ درصدی استخراج بیتکوین

به گزارش مهندس وب استخراج بیتکوین از اقدامات سرکوبگرانه چین که اوایل سال جاری سبب توقف یک شبه فعالیت نیمی از ماینرهای جهان شده بود، به صورت کامل بهبود پیدا کرده است.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، این احیا با بررسی هش ریت - واژه مورد استفاده برای توصیف قدرت رایانشی همه ماینرها در شبکه بیتکوین - سنجیده شده است. چین مدتها در مرکز این صنعت قرار داشت و برآوردهای قبلی نشان می داد که ۶۵ تا ۷۵ درصد استخراج بیتکوین جهان در این کشور انجام می گرفت. اما بعد از اینکه پکن در ماه مه فعالیت ماینرهای رمزارز در این کشور را ممنوع کرد، بیشتر از ۵۰ درصد از هش ریت بیتکوین از شبکه جهانی ناپدید شد.

آمار وبسایت بلاک چین دات کام تا روز جمعه نشان داد این شبکه به صورت کامل افت مذکور را احیا کرده و هش ریت این شبکه در پنج ماه، حدود ۱۱۳ درصد افزوده شده است.

کوین ژانگ از شرکت ارز دیجیتالی فوندری که به آوردن بیشتر از ۴۰۰ میلیون دلار تجهیزات استخراج رمزارز به آمریکای شمالی کمک کرد، اظهار داشت: بیتکوین در مقابل حمله دولت چین که استخراج رمزارز را ممنوع کرد، دوام آورد.

روند صعودی هش ریت امکان دارد از قیمت محبوبترین رمزارز جهان که طی ماه گذشته حدود ۳۰ درصد افت کرد، حمایت کند.

هنگامی که در بهار سال جاری نیمی از شبکه بیتکوین از کار افتاد، خیلی از کارشناسان اعلام کردند که ماینرها در آمریکای شمالی آنلاین خواهند شد. پیشبینی های زیادی هم درباره زمان احیای فعالیت این شبکه به اوج قبلی انجام شد. با این وجود هیچ کس فکر نمی کرد این بهبود قبل از آخر سال روی دهد.

به گفته ژانگ، احیای سریع شبکه بیتکوین به علت فراهم شدن زمینه برای تبدیل آمریکا به مرکز جدید استخراج رمزارز بود. در آمریکا میل زیادی ب رشد، ساخت زیرساخت و استفاده از انرژی وجود دارد که به شکل دیگر تلف می شود.

شرکتها در آمریکا سالها بی سر و صدا ظرفیت میزبانی خویش را تقویت کردند و انتظار داشتند اگر زیرساخت مناسب مهیا شوند، استخراج کنندگان رمزارز به این کشور خواهند آمد که این دفعه پیشبینی آنها درست از آب درآمد.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، هنگامی که بیتکوین اواخر سال ۲۰۱۷ سقوط کرد و بازار رمزارز وارد رکود شد، تقاضای چندانی برای مزارع بزرگ بیتکوین وجود نداشت. اپراتورهای استخراج رمزارز آمریکا فرصت را مهیا دیدند و بلافاصله از پول ارزان برای ساخت اکوسیستم استخراج در آمریکا استفاده کردند.

منبع:

1400/09/21
14:13:01
0.0 / 5
896
تگهای خبر: آنلاین , اپراتور , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers