پای NFT ها به اینستاگرام باز می شود

پای NFT ها به اینستاگرام باز می شود

به گزارش مهندس وب اینستاگرام درحال بررسی راههایی برای وارد کردن NFT ها (توکنهای غیرقابل معاوضه) به این شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدیو و دسترس پذیر کردن آنها برای دو میلیارد کاربرش است.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، آدام موسری، مدیرعامل اینستاگرام بتازگی اعلام نموده است این سرویس اشتراک گذاری عکس و ویدیو در کوشش برای ساخت قابلیتهایی هستند که توکنهای غیرقابل معاوضه را دربرمی گیرند.

اگرچه این داراییهای دیجیتالی برای کلکسیونرهای هنری یا ویدیویی دنیای مدرن محبوب هستند اما کلید دیجیتالی برای راه یافتن به متاورس (دنیای مجازی) هستند برای اینکه می توانند مالکیت را در یک دنیای مجازی انتقال دهند.

موسری در یک استوری اینستاگرام اعلام نمود هنوز خبری برای اعلام وجود ندارد اما ما اساسا درحال بررسی NFT ها و نحوه دسترس پذیرتر کردن آنها برای مخاطبان گسترده هستیم. تصور می کنم NFT ها عرصه جالبی باشند که می توانیم در آنها نقشی داشته باشیم و همین طور راهی برای مساعدت با تولیدکنندگان محتوا هستند.

توکنهای غیرقابل معاوضه بطور معمول بصورت آنلاین معامله شده و به یک رمزارز مرتبط هستند. این داراییهای دیجیتالی در سال ۲۰۲۱ با رشد انفجاری محبوبیت عمومی روبرو شدند و مجموع فروش آنها امسال به ۱۲ میلیارد دلار صعود کرده که تا حدودی به سبب ورود برندهای بزرگی مانند نایکی به عرصه توکنهای غیرقابل معاوضه و دنیاهای مجازی بوده است.

شرکت مادر اینستاگرام در ژوئیه با بیان تغییر نام خود از "فیس بوک" به "مِتا"، موج جدیدی از توجه عمومی به متاورس را برانگیخت. متاورس واژه ای است که به فضاهای مجازی اطلاق می شود که در آنجا افراد می توانند بازی، کار و تجارت را با بهره گیری از آواتارهایی که بصورت دیجیتالی تعامل دارند، انجام دهند.

اگرچه موسری درباره برنامه اینستاگرام توضیح چندانی نداد اما اظهارات وی نشان میدهد که اینستاگرام ممکنست ابزارهایی را برای کاربرانش فراهم آورد تا توکنهای غیرقابل معاوضه ای که ایجاد می کنند را نمایش دهند یا به افراد امکان می دهد تولیدکنندگان محتوای محبوبشان را دنبال کنند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، الساندرو پالوسی، طراح برنامه، اولین فردی بود که با ارسال اسکرین شاتهایی در توییتر، از جزییات برنامه مربوط به NFT ها در اینستاگرام پرده برداشت. طبق اطلاعات به اشتراک گذاشته شده از طرف پالوسی، کاربران اجازه خواهند داشت برای NFT ها در اینستاگرام مستقیما درخواست خرید دهند و اینستاگرام احیانا از کیفهای رمزارز کوین بیس و مِتاماسک و همین طور Novi فیسبوک حمایت می کند.
1400/10/01
11:46:02
0.0 / 5
976
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers