نمایشگاه الکامپ از متاورس تا هوش مصنوعی و شبکه ملی اطلاعات

نمایشگاه الکامپ از متاورس تا هوش مصنوعی و شبکه ملی اطلاعات

به گزارش مهندس وب مدیر اجرائی نمایشگاه الکامپ با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در تاریخ 27 تا 30 بهمن ماه، اظهار داشت:  الکام تاکز نمایشگاه با پنل هایی با موضوعات مختلف همچون هوش مصنوعی، فناوری های همگرا، رمزارزها و بلاک چین، متاورس، شبکه ملی اطلاعات، فین تک، اینترنت اشیا، چالش های صنعت فاوا، ترندهای صنعت فاوا، بانکداری الکترونیکی، نورو ساینس و کامپیوترهای کوانتومی انجام می شود.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، در نشست خبری آذر ماه سازمان نظام صنفی کامپیوتری استان تهران، آخرین خبرهای مربوط به نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ توسط رییس این سازمان و مدیر اجرائی نمایشگاه ارائه شد. حسین اسلامی، رییس هیأت مدیره ی این سازمان ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه الکامپ در تاریخ ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه اظهار داشت: این نمایشگاه در تمام استانهای کشور با نام الکامپ و سایر عناوین و توسط سازمان های نصر استانی برگزار می گردد و این حق هر استانی همچون تهران است. امسال نیز برای نخستین سال قرارداد برگزاری آنرا در استان تهران بستیم.
وی ادامه داد: تا حالا ۹ سالن به مساحت ۳۵ هزار متر مربع را در اختیار داریم و البته تقاضای یک سالن دیگر را هم داده ایم. همزمان با الکامپ، هفتمین نمایشگاه پدافند غیرعامل هم در ۴ سالن با مساحت کل ۹ هزار متر مربع برگزار می گردد. گرچه مدتی است که ویروس کرونا تا حدی فروکش کرده، اما با عنایت به این که الکامپ نمایشگاهی تخصصی است و انتظار مخطبان خاص این حوزه را داریم.
رییس هیأت مدیره ی سازمان نظام صنفی کامپیوتری استان تهران ضمن اشاره به اشاره ی رهبری به موضوع هوش مصنوعی اظهار داشت: در این نمایشگاه دقت لازم در این زمنیه را خواهیم داشت. همین طور در الکامپ ۱۴۰۰ از فعالان حوزه ‎ی رمزارز و بلاک چین با قوت حمایت می نماییم. موضوع شبکه ی ملی اطلاعات که مورد اهمیت وزیر فاواست، یکی از رئوس اساسی در این نمایشگاه خواهد بود.
اسلامی با اشاره به اینکه از شورای مرکزی سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور بعنوان سیاست گذار اصلی بهره مند خواهیم شد، اضافه کرد: موضوعات موبوط به متاورس نیز مورد تاکید ماست و معتقدیم باید با عنایت به تجربه ی سایر کشورها ما نیز به رویکرد های جدید مجهز شویم.
وی با تاکید براینکه امسال برای نخستین بار قرارداد نمایشگاه الکامپ توسط نصر تهران منعقد شده است، اظهار داشت: در تلاشیم به روشی عمل نماییم تا سالهای آینده بتوانیم گسترش بازار را رقم بزنیم و سالهای آتی مجموعه ها با رغبت و شور بیشتری در این نمایشگاه حاضر شوند و نمایشگاه محوریت کسب وکار به خود بگیرد.
برنامه هایی که در الکامپ ارائه می شود
محمد ثروتی، مدیر اجرائی نمایشگاه الکامپ نیز ضمن اشاره به وضعیت ویروس کرونا و احتمال گسترش سویه ی اومیکرون در هفته های آتی اظهار داشت: در ماه های گذشته بیش از ۴۰ عنوان نمایشگاه برگزار شده و تا آخر سال نیز بیش از ۶۰ تا ۷۰ عنوان نمایشگاه برگزار می شود. ما نیز تابع سازمان کشوری هستیم و امیدواریم نمایشگاه بدون مشکل برگزار گردد.
او افزود: باتوجه به این که در شش ماه ابتدای سال نمایشگاه ها کنسل شد و به نیمه ی دوم سال موکول شد، تمام سالن های فضای نمایشگاهی را در اختیار نداریم. البته برای سال آینده تمامی سالن ها را تقاضا کرده ایم.
مدیر اجرائی نمایشگاه الکامپ به بخش الکام استارز نیز اشاره نمود و اظهار داشت: امسال الکام استارز شامل بخش نمایشگاهی استارت آپ ها، کانترهای استارت آپی، اتاق شتاب، الکام پیچ، الکام جابز و آوردگاه سرمایه خواهد بود. در الکام پیچ نیز برای حدود ۶۰ ارائه توسط استارت آپ های مختلف در زمینه های متنوع و همین طور استارت آپ های توان تک و دانش آموزی برنامه ریزی شده است.
ثروتی اضافه کرد: در چهار روز نمایشگاه در سه استیج الکام تاکز بیش از ۱۵۰ سخنرانی، ارایه، میزگرد و پنل با موضوعات مختلف همچون هوش مصنوعی، فناوری های همگرا، رمزارزها و بلاک چین، متاورس، شبکه ملی اطلاعات، فین تک، اینترنت اشیا، چالش های صنعت فاوا، ترندهای صنعت فاوا، بانکداری الکترونیکی، نورو ساینس، کامپیوترهای کوانتومی و... تدارک دیده ایم.
منبع:

1400/10/02
11:01:13
0.0 / 5
953
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers