اولین پیامک جهان در قالب NFT به فروش رسید

اولین پیامک جهان در قالب NFT به فروش رسید

مهندس وب: توکن غیرقابل معاوضه (NFT) اولین پیامک ارسال شده در جهان، در یک حراجی برای امور بشردوستانه به مبلغ 100 هزار یورو به فروش رسید.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، یک NFT دارایی دیجیتالی منحصری است که می تواند هر چیزی از تصویر و مقاله گرفته تا یک فایل رسانه ای باشد و در بلاک چین ذخیره و معامله می شود.

ماهیت توزیع شده بلاک چین نیاز به یک نهاد متمرکز برای اعتباربخشیدن و احراز مبادلات را حذف کرده و شفافیت را بیشتر می کند و تشخیص مالکیت را آسان تر کرده و ریسک کلاهبرداری را می کاهد.

این NFT خاص به خریداران مالکیت منحصر پیامکی را عرضه نمود که در سوم دسامبر سال ۱۹۹۲ در شبکه ودافون ارسال شده بود. این حراجی توسط خانه حراجی آگوتس در فرانسه انجام شد و پول حاصل از فروش آن به آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) داده می شود.

مکسیمیلیان آگوتس، موسس این خانه حراجی اظهار داشت: اولین کتاب چاپی، اولین تماس تلفنی، اولین ایمیل، همه این ابداعات زندگی ما و ارتباط در جهان را تغییر داده اند. اولین پیامکی که در سال ۱۹۹۲ دریافت شد، گواه تاریخی بر پیشرفت انسان و فناوری است و ما خوشحالیم که می توانیم از فروش این قطعه خاص تاریخ برای این هدف حمایت نماییم.

این پیامک توسط نیل پاپ ورث، مهندس انگلیسی ۲۲ ساله ای ارسال شده بود که از کامپیوتر اش برای ارسال پیام "کریسمس مبارک" به یک تلفن همراه اوربیتل ۹۰۱ استفاده نمود. این فناوری در استاندارد ۲G بعنوان یک سرویس جهانی ساخته شد و به همه افرادی که گوشی با پشتیبانی از این فنآوری داشتند، اجازه می داد پیام ۱۶۰ کاراکتری ارسال نمایند.

بر اساس گزارش تِک رادار، این توانایی در زمان خود به شدت محبوب بود و در اوجش در سال ۲۰۱۱ بیش از ۳۹.۷ میلیارد پیامک در مدت سه ماه در انگلیس ارسال شد. اما پیامک از آن زمان تا حدودی محبوبیتش را به اپلیکیشنهایی مانند واتساپ و مسنجر فیسبوک و اپلیکیشنهای کاری مانند تیمز مایکروسافت و اسلک واگذار کرده است.

منبع:

1400/10/04
23:07:53
0.0 / 5
1017
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers