مدیرعامل گوگل روی صندلی داغ

مدیرعامل گوگل روی صندلی داغ

به گزارش مهندس وب قاضی فدرال کالیفرنیا در حکمی اعلام نمود شاکیانی که گوگل را به ردیابی غیرقانونی استفاده آنها از اینترنت در حالت وبگردی ناشناس متهم کرده اند، می توانند از مدیرعامل این شرکت به مدت دو ساعت سوال کنند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، در شکایتی که در ژوئن سال ۲۰۲۰ تنظیم شد، کاربران گوگل را متهم کردند با ردیابی استفاده آنها از اینترنت هنگامی که از مرورگر کروم در وضعیت خصوصی (Private) استفاده می کردند، به صورت غیرقانونی حریم خصوصی آنها را نقض کرده است. شاکیان مدعی هستند سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل اطلاع شخصی و انحصاری از مسائل در ارتباط با مرورگر کروم و نگرانیهای حریم خصوصی داشته است.

خوزه کاستانیادا، سخنگوی گوگل به رویترز اظهار داشت: درخواستهای جدید غیرمنطقی و زیاده روی است. در عین اینکه گوگل ادعاهای مطرح شده در این شکایت را قویا رد می کند، با درخواستهای بی شمار شاکیان همکاری کرده است و به دفاع قوی از خود ادامه می دهد.

پیچای در سال ۲۰۱۹ اخطار داده بود توصیف وضعیت وبگردی ناشناس (Incognito) مرورگر کروم بعنوان "خصوصی"، مشکل ساز خواهد بود با این وجود وضعیت مذکور تغییری داده نشد چونکه مدیرعامل گوگل نمی خواست این توانایی زیر ذره بین برود.

سوزان فان کولن، قاضی آمریکایی در سن خوزه کالیفرنیا اعلام نمود وکلای شاکیان می توانند از پیچای سوال کنند.

بر اساس گزارش رویترز، گوگل پیش از این روشن کرده بود که وضعیت Incognito تنها ذخیره کردن اطلاعات در دستگاه کاربر را متوقف می کند و با این شکایت مبارزه می کند. افشاگریهای در ارتباط با حریم خصوصی سبب شده است گوگل که زیرمجموعه آلفابت است، در سال های اخیر هدف تفحص رگولاتوری و پیگرد قانونی قرار گیرد؛ بخصوص که نگرانیهای عمومی رو به رشدی نسبت به جاسوسی آنلاین به وجود آمده است.
1400/10/09
17:47:40
0.0 / 5
908
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers