دستمزد تیم کوک ۱۴۴۷ برابر یک کارمند معمولی اپل

دستمزد تیم کوک ۱۴۴۷ برابر یک کارمند معمولی اپل

مهندس وب: دستمزد تیم کوک، مدیرعامل اپل در سال میلادی گذشته با پاداش سهام که میزان دریافتی وی را به حدود ۱۰۰ میلیون دلار رساند، ۱۴۴۷ برابر یک کارمند معمولی در این شرکت فناوری بود.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، اپل اعلام نمود در سال ۲۰۲۱ میانگین دستمزد کارمندان ۶۸ هزار و ۲۵۴ دلار بود و به علت تغییرات در استخدام و پاداش، میانگین جدیدی برای پاداش کارمندان برگزید.

سازنده آیفون از تقاضای قوی که طی دو سال قبل برای محصولات این شرکت وجود داشته است، سود برده است. درآمد اپل بیشتر از ۳۰ درصد در سال مالی ۲۰۲۱ رشد کرد و به ۳۶۵.۸۲ میلیارد دلار رسید و ارزش بازار این شرکت سال جاری برای مدت کوتاهی از مرز سه تریلیون دلار عبور کرد.

کوک که حقوقش سه میلیون دلار مانده است، ۸۲.۳ میلیون دلار سهام بعنوان پاداش، ۱۲ میلیون دلار بابت تحقق اهداف اپل، ۱.۴ میلیون دلار برای سفر هوایی و ۴۰۱ هزار دلار برای برنامه، هزینه های بیمه و موارد دیگر دریافت کرد. در مجموع وی ۹۸.۷ میلیون دلار در مقایسه با ۱۴.۸ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ دریافت کرد.

کوک در اوت سال ۲۰۱۱ جانشین استیو جابز، مدیرعامل اپل شد که چند ماه قبل از مرگش از این سمت کنار رفت. ارزش سهام اپل از زمان روی کار آمدن تیم کوک، بیشتر از ۱۰۰۰ درصد افزوده شده است. مدیرعامل اپل در سپتامبر ۳۳۳ هزار و ۹۸۷ واحد سهام دریافت کرد که اولین سهام دریافتی از سال ۲۰۱۱ و در جهت طرح سهام بلندمدت بود. وی در سال ۲۰۲۳ واجد دریافت سهام بیشتری خواهد بود. کوک در سال ۲۰۱۵ به مجله فورچون اعلام نمود می خواهد ثروتش را به خیریه ببخشد.

بر اساس گزارش رویترز، گزارش موسسه اکونومیک پالیسی نشان داده است مدیران عامل در آمریکا ۳۵۱ برابر بیشتر از یک کارمند معمولی در سال ۲۰۲۰ دریافت نمودند و پاداش مدیران عامل حدود ۶۰ درصد سریعتر از بازار سهام از سال ۱۹۷۸ تا ۲۰۲۰ رشد کرد که بسیار بالاتر از رشد ۱۸ درصدی دستمزد سالانه یک کارمند معمولی بود.

منبع:

1400/10/18
17:33:00
0.0 / 5
882
تگهای خبر: آیفون , اپل , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers