اقدام جدید اینستاگرام مقابل محتوای ناسالم

اقدام جدید اینستاگرام مقابل محتوای ناسالم

مهندس وب: اینستاگرام اقدامات جدیدی انجام داده است تا محتوای احیانا ناسالم در معرض دید کمتری در این اپلیکیشن قرار بگیرند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، اینستاگرام اعلام نمود الگوریتم مورد استفاده در چینش پستها در فید و استوری کاربران حالا محتوایی که بنظر می رسد آزاردهنده، تشویق به خشونت یا نفرت پراکنی است را از اولویت مشاهده حذف می کند.

اگرچه مقررات اینستاگرام بخش عمده این محتوا را ممنوع کرده است اما این تغییر می تواند روی پستها و محتوایی از این دست که هنوز توسط ناظران محتوای این شبکه اشتراک گذاری عکس دیده نشده اند، تاثیر بگذارد. اینستاگرام در این زمینه توضیح داد: برای درک اینکه محتوایی مقررات ما را نقض کرده است، مواردی مانند مشابه بودن کپشن با کپشنی که قبل از این مقررات را نقض کرده است را بررسی می نماییم.

تاکنون اینستاگرام تلاش نموده بود محتوای ناسالم را در بخشهای عمومی این پلت فرم مانند بخش "اکسپلور"، از معرض دید پنهان کند اما نحوه ظاهر شدن آنها برای کاربرانی که حسابهای ارسال کننده این نوع محتوا را دنبال می کنند را تغییر نداده بود. تازه ترین تغییر به مفهوم آنست که پستهایی که شبیه پستهای قبلی حذف شده از طرف اینستاگرام به نظر می رسند، حتی برای هواداران کمتر قابل مشاهده خواهند بود. سخنگوی شرکت مِتا (شرکت مادر اینستاگرام) تایید نمود که اگر پستی دستورالعمل فعالیت در این پلت فرم را نقض کند، احیانا حذف خواهد شد.

این تغییر به دنبال تغییر مشابهی در سال ۲۰۲۰ صورت می گیرد که اینستاگرام حسابهای منتشر کننده اطلاعات نادرست که راستی آزمایی شده اند را در رتبه پایینتری قرار می داد. برخلاف تغییر مذکور، اینستاگرام اعلام نموده که تازه ترین سیاست این شبکه اشتراک گذاری عکس روی حساب کاربر تاثیر نمی گذارد و تنها مربوط به پستی است که ارسال شده است.

بر اساس گزارش انگجت، همین طور اینستاگرام اعلام نموده که حالا سابقه گزارش مقابل یک حساب را در نحوه تنظیم فیدهای وی لحاظ می کند. اگر سیستم اینستاگرام برمبنای سابقه گزارش شدن محتوا تشخیص دهد پستی که ارسال می شود احیانا گزارش می شود، پست مذکور را در فید کاربر پایینتر نمایش خواهد داد.

منبع:

1400/11/02
16:39:25
0.0 / 5
1029
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers