انتقاد رییس بانک جهانی از قرارداد ۶۹ میلیارد دلاری مایکروسافت

انتقاد رییس بانک جهانی از قرارداد ۶۹ میلیارد دلاری مایکروسافت

مهندس وب: رییس بانک جهانی از قرارداد 69 میلیارد دلاری مایکروسافت برای خرید شرکت طراح بازی اکتیویژن بلیزارد بعنوان اختصاص سوال برانگیز سرمایه در شرایطی که کشورهای فقیر برای پرداخت بدهی و مبارزه با کووید 19 و فقر به تقلا افتاده اند، انتقاد نمود.



به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، دیوید مالپس در رویداد مجازی موسسه امور اقتصاد بین الملل پاترسون اظهار داشت: سرمایه بیشتری باید به کشورهای فقیر وارد شود اما جریان سرمایه با سیاستهای پولی آسان در کشورهای توسعه یافته مختل شده است.

وی اظهار داشت: از بزرگی قرارداد خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت متحیر شده است. رقم این قرارداد بزرگتر از ۲۳.۵ میلیارد دلار کمک نقدی بود که کشورهای ثروتمند در دسامبر موافقت کردند به انجمن توسعه بین الملل اختصاص دهند که صندوق بانک جهانی برای کشورهای فقیر است و برای مدت سه سال آینده، به حدود هشت میلیارد دلار در سال می رسد.

مالپس درباره قرارداد مایکروسافت اظهار داشت: باید فکر کنید. یک لحظه صبر کنید. آیا این بهترین تخصیص سرمایه است. این سرمایه به بازار اوراق قرضه می رود. همانطور که می دانید، میزان عظیمی از سرمایه به بازار اوراق قرضه می رود.

بخش بسیار کوچکی از دنیای درحال توسه به چنین تامین مالی اوراق قرضه دسترسی دارد در صورتیکه سرمایه زیادی در کشورهای توسعه یافته می ماند؛ به ویژه در داراییهای ذخیره بانک مرکزی برای پشتیبانی از خرید اوراق قرضه بلندمدت استفاده می شود.

بر اساس گزارش رویترز، مایکروسافت درباره اظهارات رییس بانک جهانی اظهارنظر نکرد. قرارداد ۶۹ میلیارد دلاری مایکروسافت برای خرید این ناشر بازی ویدیویی، بزرگترین قرارداد خرید یک شرکت فناوری از سال ۲۰۱۶ تا حالا شمرده می شود. مایکروسافت بجای استفاده از سهام ارزشمندش، پول سهامداران شرکت اکتیویژن بلیزارد را بصورت نقدی پرداخت خواهدنمود. این رقم سنگین است اما مایکروسافت از عهده پرداخت آن بر می آید. این شرکت تا ۳۰ سپتامبر، ۱۳۰ میلیارد دلاری نقدینگی داشت و ۸۵ درصد آن در قالب سرمایه گذاریهای کوتاه مدت بود. قیمت خرید مایکروسافت ۴۵ درصد بیشتر از قیمت نهایی سهام اکتیویژن بلیزارد تا جمعه هفته پیش بود اما سرمایه گذاران این شرکت نگرانی از این بابت نداشتند.





منبع:

1400/11/03
14:19:37
0.0 / 5
1002
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers