آلفابت در آستانه ورود به کلوب دو تریلیون دلاری ها

آلفابت در آستانه ورود به کلوب دو تریلیون دلاری ها

به گزارش مهندس وب ارزش بازار آلفابت (شرکت مادر گوگل) به دنبال نتایج مالی سه ماهه بهتر از حد مطلوب و رشد بیشتر از هشت درصدی ارزش سهامش در روز چهارشنبه، به مرز دو تریلیون دلار نزدیک شد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، ارزش سهام آلفابت آخرین بار حدود ۲۹۷۵ دلار معامله شد و در راه ثبت بزرگترین رشد روزانه در حدود دو سال قبل قرار گرفت و نگرانیهایی که نسبت به نگه داشتن سهام این غول فناوری بعد از ریزش سنگین سهام فناوری در چند هفته گذشته وجود داشت را تا حدودی برطرف کرد.

ارزش بازار آلفابت در ابتدای معاملات به بالای دو تریلیون دلار رسید و آخرین بار ۱.۹۷ تریلیون دلار بود. اگر ارزش بازار آلفابت در بالای دو تریلیون دلار بسته شود، هم ردیف شرکتهایی نظیر اپل و مایکروسافت قرار می گیرد که ارزش بازار آنها بیشتر از دو تریلیون دلار است.

اگرچه رگولاتورهای سراسر جهان غولهای فناوری را برای نقض حریم خصوصی و نگرانیهای ضد انحصارطلبی هدف تحقیقات قرار داده اند، ارزش سهام ارزشمندترین شرکتهای وال استریت در دو سال قبل تحت تأثیر شرایط پاندمی که یادگیری و دورکاری را فراگیر کرد، رشد قابل توجهی داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، بعد از اینکه گزارش مالی آلفابت در روز سه شنبه نشان داد فروش سه ماهه این شرکت فراتر از حد انتظارات بوده است، دستکم ۲۰ کارگزار هدف قیمت برای سهام آلفابت را بالا بردند و میانگین قیمتی که تحلیل گران پیشبینی می کنند، ۳۴۵۰ دلار است که ۱۶ درصد بالاتر از قیمت فعلی است.

درآمد آلفابت به ازای هر سهم در سه ماهه چهارم سال میلادی گذشته ۳۰ دلار و ۶۹ سنت در مقایسه با ۲۷ دلار و ۳۴ سنت مورد پیشبینی تحلیل گران بود. درآمد این شرکت ۷۵.۳۳ میلیارد دلار بود که بالاتر از پیشبینی تحلیل گران برای درآمد ۷۲.۱۷ میلیارد دلار بود و با رشد ۳۲ درصدی، نشان داد می تواند در مقابل فشارهای تورم و پاندمی تاب بیاورد.

درآمد تبلیغات یوتیوب ۸.۶۳ میلیارد دلار و درآمد واحد ابری گوگل ۵.۵۴ میلیارد دلار بود. درآمد تبلیغاتی گوگل به ۶۱.۲۴ میلیارد دلار رسید که ۳۳ درصد در مقایسه با ۴۶.۲ میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ افزایش داشت.

ارزش سهام آلفابت سال میلادی گذشته ۶۵ درصد رشد کرد که بالاتر از سایر شرکتهای بزرگ فناوری و بیشتر از سه برابر رشد شاخص اس اند پی ۵۰۰ بود.

منبع:

1400/11/14
23:58:14
0.0 / 5
924
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers