توضیح سخنگوی وزارت ارتباطات درباره رتبه اینترنت ایران

توضیح سخنگوی وزارت ارتباطات درباره رتبه اینترنت ایران

به گزارش مهندس وب سخنگوی وزارت ارتباطات با اشاره به گزارش سایت اسپیدتست از وضعیت اینترنت ایران، اظهار داشت: متوسط سرعت اینترنت موبایل در کشور با میانگین جهانی تفاوت چندانی ندارد اما در اینترنت ثابت در قعر جدولیم.


به گزارش مهندس وب به نقل از مهر، جمال هادیان در توئیتی با اشاره به تازه ترین اطلاعات سایت اسپیدتست از وضعیت اینترنت کشورها همچون ایران، نوشت: هرچند اطلاعات این سایت برمبنای میانگین متوسط تعداد درخواست های سرعت در هر کشور محاسبه می شود که به سبب مشخص نبودن تعداد نمونه ها و مکان نمونه گیری چندان هم مورد اعتماد نیست اما برمبنای اطلاعات این سایت، سرعت متوسط اینترنت همراه در ایران حدود ۲۳ مگابیت بر ثانیه است. وی اظهار داشت: این سرعت با میانگین جهانی (۲۹.۶ مگابیت) تفاوت چندانی ندارد. این سرعت در شش ماه گذشته (غیر از دو ماه اخیر) رو به بهبود بوده و در آذرماه به ۲۵.۲ مگابیت هم رسیده است.
هادیان افزود: ایران از نظر متوسط سرعت اینترنت همراه از میان ۱۴۰ کشور در رتبه ۷۷ قرار دارد و افغانستان، ترکمنستان و یمن به ترتیب در رتبه ۱۳۸، ۱۳۹ و ۱۴۰ قرار دارند. مقایسه مداوم سرعت اینترنت ایران با کشورهای آخر این جدول، قیاس مع الفارق است و اگر از روی ناآگاهی و بی انصافی نباشد حتما پروژه ای است برای تخریب! مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات اشاره کرد: درست است که همه ما از سرعت فعلی اینترنت رضایت نداریم و دنبال سرعت های بالای جدول هستیم و حق هم داریم؛ اما مگر می شود کسی با قیاس غیر واقعی، کشور خودش را تخریب کند؟
وی اظهار داشت: هرچند سرعت اینترنت موبایل در ایران نزدیک به سرعت میانگین جهانی است اما کافی نیست و باید به شرایط ایده آل برسد. با اهمیت تر از این بهبود سرعت اینترنت ثابت است که درحال حاضر در قعر جدولیم؛ اما با اجرای طرح FTTH و صبوری کاربران و همت خدمتگزاران در دولت و بخش خصوصی، روزبه روز وضع مان بهتر خواهد شد.


منبع:

1400/12/01
12:49:57
0.0 / 5
925
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مهندس وب
مهندس وب web engineers