عامل اصلی كندی اینترنت:

افزایش مصرف کاربران

افزایش مصرف کاربران

به گزارش مهندس وب معاون رگولاتوری اظهار داشت:  علت اصلی شرایط موجود در زمینه کیفیت اینترنت، عدم توسعه شبکه اپراتورها متناسب با افزایش مصرف کاربران است.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، در طول دو سال گذشته، با شروع کرونا و افزایش کارهای آنلاین، مصرف کاربران اینترنتی نسبت به قبل با افزایش قابل توجهی روبه رو شده است. البته چند ماه بعد از آغازین روزهای کرونائی، مسئولان وقتی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمودند که اقدامات لازم و افزایش ظرفیت برای توسعه شبکه از طرف اپراتورها انجام شده، اما این روزها، مشکل کیفیت و سرعت اینترنت بار دیگر، فریاد اعتراض کاربران را بلند کرده است.
در این راستا مجید حقی -معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- اعلام نمود: بررسی وضعیت اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در یک سال قبل نشان میدهد حجم دیتای مصرفی مشتریان (payload) بالا رفته و در پی افزایش مصرف، سرعت دسترسی (Throughput) کاربران کاهش داشته است.
طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، وی ادامه داد: اثرگذاری مستقیم افزایش مصرف روی سرعت به سبب کمبود منابع مورد نیاز شبکه است و درواقع علت اصلی شرایط موجود در زمینه کیفیت اینترنت، عدم توسعه شبکه اپراتورها متناسب با افزایش مصرف کاربران است.
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اشاره کرد: گزارش وضعیت دو اپراتور همراه اول و ایرانسل در بخش حجم دیتای مصرفی و سرعت ارائه خدمات در نسل ۳ و ۴ بمنظور شفافیت و اطلاع رسانی به مردم روی پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی انتشار یافته است.
به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، گزارش بررسی وضعیت اپراتورهای تلفن همراه را در اینجا می توانید مطالعه کنید.
منبع:

1400/12/04
09:39:41
0.0 / 5
768
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers