همکاری ایرانسل و شرکت فولاد کاوه در اجرای پروژه تحول دیجیتال

همکاری ایرانسل و شرکت فولاد کاوه در اجرای پروژه تحول دیجیتال

مهندس وب: ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در ادامه‌ی اجرای پروژه های تحول دیجیتال در صنعت کشور، با شرکت فولاد کاوه در اجرای تحول دیجیتال این شرکت، همکاری می کند.


به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ایرانسل، در نشست مشترک ایرانسل و شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، دو طرف بر اجرای پروژه‌ی تحول دیجیتال در شرکت فولاد کاوه، بر بستر ارتباطی ایرانسل توافق کردند. در این جلسه، که بامداد روز سه شنبه ۳ اسفند ۱۴۰۰، در محل شرکت فولاد کاوه در بندرعباس و با حضور مهندس علی دهاقین مدیرعامل و عضو هیأت مدیره‌ی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و تعدادی از مدیران این دو شرکت برگزار شد، قرار شد تا برای اجرای این پروژه، کارگروه مشترک تحول دیجیتال تشکیل گردد. در ابتدای این جلسه، که دکتر حسن بولوردی معاون فنی و مهندسی، مهندس مهدی رضایی معاون پروژه و مهندس محسن یوسف پور مدیرکل راهکارهای سازمانی ایرانسل و نیز مهندس سعید جهانی معاون بهره برداری، مهندس والح احمدپور معاون مالی و مهندس حسین خیاطی مدیر تعمیر و نگهداری فولادسازی شرکت فولاد کاوه هم در آن حضور داشتند، مدیرعامل شرکت فولاد کاوه، با اعلان اینکه این شرکت، چهارمین تولیدکننده بزرگ فولاد کشور و یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های انجام شده توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است، بر لزوم اجرای پروژه‌ی تحول دیجیتال در این شرکت، تاکید کرد. دهاقین با اشاره به تجربه های مثبت ایرانسل در موضوع تحول دیجیتال صنعتی، ابراز امیدواری کرد تا با کمک ایرانسل، نیازمندی های دیجیتال و ارتباطی شرکت فولاد کاوه برطرف شده و تازه ترین نسل فناوری ارتباطی، در فرایندهای این شرکت اجرا شود.
مدیرعامل ایرانسل نیز در این جلسه، با ابراز امیدواری نسبت به شروع یک همکاری مشترک بلندمدت بین دو شرکت در امتداد توسعه صنعت، اشاره کرد: موضوع موسوم به «صنعت نسل چهار»، بحثی است که در دنیا شروع شده و همه صنایع و کارخانجات بزرگ به این سمت می روند و مبنای اصلی آن هم، «تحول دیجیتال (Digital Transformation)» است. وی با اعلان اینکه در تحول دیجیتال، با تبدیل فرایندهای قدیمی به فرایندهای مبتنی بر فناوری، شرکتها از مفاهیم سنتی عبور کرده و به مفاهیم جدیدتر می رسند، اظهار داشت: ۱۵ سال قبل، کسی فکر نمی کرد که به وسیله‌ی گوشی هوشمند، این همه ظرفیت ایجاد شود و خدمات مورد نیاز مردم و صنایع، از این طریق قابل ارائه باشد. عباسی آرند با اشاره به این نکته که ایرانسل، از نظر زمان راه اندازی، اپراتور دوم ولی از نظر پیشرو بودن در دستیابی به تکنولوژیهای جدید و ورود آخرین تکنولوژی جهانی به کشور، اپراتور اول ایران بوده است، اشاره کرد: نسل پنج فناوری ارتباطات همراه، زمینه ساز این شده که تحول دیجیتال بتواند شتاب گیرد. ما در سال ۱۳۹۹، برای اولین بار توانستیم فناوری 5G را وارد ایران نماییم و یکی از سایت های نسل پنج ایرانسل، در جزیره‌ی کیش افتتاح شد و اکنون درحال خدمت رسانی به ساکنان این جزیره است. وی ادامه داد: ایرانسل اهتمام کرده هم در بحث زیرساختی و هم در دسترسی مردم به تکنولوژی جدید، همیشه جلودار باشد و ان شاءالله در سال ۱۴۰۱، توسعه ی 5G در کشور رونق خواهد گرفت و امیدواریم که در شهر بندرعباس هم خدمات نسل پنج را ارائه دهیم. ایرانسل، اولین ارائه دهنده‌ی 5G در ایران، اکنون با داشتن هشت سایت نسل پنج در کشور، رکورددار سرعت و تعداد سایت های نسل پنج تلفن هم راه است. مدیرعامل ایرانسل همین طور با اشاره به ارائه‌ی خدمات ارتباطی توسط ایرانسل به شرکتها و سازمان ها، اظهار داشت: باتوجه به مفاهیم جدیدی که در دنیا مطرح است، صنعت ما هم باید از نسل فعلی به نسل جدید مهاجرت کند. وی با اشاره به تجربه های مثبت ایرانسل در موضوع تحول دیجیتال در صنعت، با اعلان اینکه مشارکت با مجموعه های صنعتی، یکی از مواردی است که ایرانسل در قالب پیشرو بودن در تحول دیجیتال دنبال می کند، تاکید کرد: تحول دیجیتال برای کارخانه بر بستر فناوری اطلاعات، مفهومش همان بحث «کارخانه متصل» یا Connected Factory است که الان در دنیا راهکارهای مشخصی دارد و دستاوردهای قابل توجهی را در بازدهی و راندمان صنعت به وجود آورده و با بهره گیری از بستر ارتباطی نسل پنج، داده های مهمی را برای تحلیل فرایندها، به متخصصان ارائه می دهد.
همین طور قبل از شروع این جلسه، مدیرعامل ایرانسل و هیأت همراه، از بخش های مختلف مجموعه‌ی فولاد کاوه بازدید کردند و با روند کارهای این کارخانه، از نزدیک آشنا شدند. ایرانسل، اپراتور پیشرو در اجرای تحول دیجیتال در صنعت کشور، قبل از این نیز، در روز ۸ خرداد ۱۴۰۰، با امضای دو تفاهم نامه، اجرای طرح تحول دیجیتال در شرکت فولاد مبارکه‌ی اصفهان را آغاز نموده بود تا برای اولین بار در ایران، کاربردهای تجاری نسل پنجم ارتباطات همراه (5G) را در اختیار بخش صنعت قرار دهد.


منبع:

1400/12/05
12:48:58
0.0 / 5
792
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers