میرتاج الدینی بیان كرد

حمایت مجلس از اپراتورهای ثابت و فعالان خرد اینترنتی

حمایت مجلس از اپراتورهای ثابت و فعالان خرد اینترنتی

مهندس وب: رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس درباره کارورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی اظهار داشت که این مصوبه مجلس در امتداد کمک به اپراتورهای ثابت و کسب و کارهای خرد اینترنتی و ارتباطی صورت گرفت.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میر تاج الدینی اظهار داشت: پیشنهادی برای اصلاح بند (ی) تبصره ۶ ارائه کردیم که به تصویب نمایندگان رسید و مصوب شد که «حق الامتیاز و حق السهم کارورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی دارای پروانه تلفن همراه که دارای شبکه نهایی دسترسی هستند به میزان ۲ درصد بالا رفته و به حساب درآمد عمومی ردیف ۱۳۰۴۰۴ نزد خزانه داری کل کشور واریز شود». این مساله کمک شایانی به ارائه دهندگان خدمات ارتباطی ثابت و اینترنتی خرد خواهدنمود.
این عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ اشاره کرد: گسترش زیرساخت ارتباطی کشور، در راس آن فیبر نوری و زیرساخت اینترنت ثابت به منابع درآمدی نیاز دارد، هیچ منبع درآمدی بهتر از درآمد مازاد خود اپراتورها نیست و نباید از مردم در جای دیگری پول بگیریم و برای گسترش زیرساخت استفاده نمائیم بدین سبب در این رابطه کار کارشناسی گسترده ای از طرف کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات فراکسیون راهبردی مجلس با حضور نمایندگان اعضای هیات مدیره نظام صنفی ایران، سندیکای تولیدکنندگان مخابرات، مدیران کسب و کارهای دیجیتال، نمایندگان بانک مرکزی، وزارت صنعت معدن و تجارت و نیز مدیران اپراتورهای پستی و دفاتر پیشخوان، صورت گرفت.
وی افزود: بستر اینترنت در کشور به پهنای باند تلفن سیار وابسته است و هم اکنون ۱۰۰ میلیون نفر مشترک تلفن سیار داریم که ضریب نفوذ آنها ۱۲۰ درصد است، در قبال آن پهنای باند اینترنت خانگی ثابت ۹ میلیون مشترک دارد و ضریب نفوذ آن بسیار پایین و حدود ۳۰ درصد است.
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی افزود: طبق برنامه های توسعه ای، مشترکان اینترنت خانگی ثابت باید به ۲۰ میلیون نفر برسند و در عین حال ۹ میلیون نفری که اکنون از اینترنت خانگی استفاده می نمایند با روش های سیمی و مسی متصل می شوند که باید از مزیت فیبر نوری تبدیل بهره مند شوند، چونکه آینده اینترنت به فیبرنوری وابسته خواهد بود.
سهیل یحیی زاده، رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات فراکسیون راهبردی نیز در ارتباط با اصلاح بخش دوم بند (ی) تبصره ۶ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، اشاره کرد: با اصلاح این تبصره، اپراتورهای ثابت و شرکت های کارآفرین فعال در زمینه خدمات مخابراتی که دسترسی نهایی ندارند و شرکت خرد به شمار می روند و نیاز است که مورد حمایت قرار گیرند، از شمول افزایش ۲ درصدی حق الامتیاز و حق السهم کارورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی، خارج می شوند.
وی ادامه داد: بدین سبب فقط ارائه دهندگان خدمات مخابراتی که دارای پروانه تلفن سیار هستند و شبکه دسترسی نهایی دارند، مشمول افزایش ۲ درصدی حق الامتیاز و حق السهم کارورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی خواهند شد.
یحیی زاده با اعلان اینکه اصلاح بخش دوم بند (ی) تبصره ۶ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، یکی از با اهمیت ترین تبصره ها در لایحه بودجه برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، اظهار داشت: یکی از مهم ترین دغدغه های وزارت ارتباطات حذف یا اصلاح این تبصره بود و اگر می خواهیم شبکه ملی اطلاعات را تقویت نماییم باید زیرساخت فیبر نوری را در کشور گسترش دهیم و درآمد حاصل از این بخش برای پشتیبانی از زیرساخت های فیبر نوری خواهد بود و پیام بسیار مثبتی برای فعالان اینترنت، آی تی و آی سی تی دارد.
منبع:

1400/12/06
20:41:45
0.0 / 5
785
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers