گروه داوطلب اوکراینی چهار میلیون دلار بیتکوین جمع کرد

گروه داوطلب اوکراینی چهار میلیون دلار بیتکوین جمع کرد

بررسی شرکت تحلیل بلاک چین الیپتیک نشان داد از زمان شروع حمله نظامی روسیه در پنج شنبه هفته گذشته، یک گروه داوطلب اوکراینی برای فراهم کردن تجهیزات برای ارتش کشور، بیش از چهار میلیون دلار کمک در قالب بیتکوین دریافت کرده است.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، شرکت الیپتیک اوایل فوریه اعلام نموده بود کمکها به داوطلبان اوکراینی و گروه های هک با استقرار نیروهای نظامی روسیه نزدیک مرز اوکراین بالا رفته است. از زمان شروع حمله روسیه، این شرکت انتقال وجوه مالی بسیار بزرگتری به این گروهها را رصد کرده است.

گروه داوطلب "کام بک الایو" (زنده برگرد) اوکراین تنها در روز جمعه سه میلیون دلار کمک به بیتکوین دریافت کرد. با این وجود هویت افرادی که کمک مالی فراهم می کنند مشخص نیست برای اینکه بیتکوین و سایر رمزارزها می توانند بصورت ناشناس ارسال و دریافت شوند.

روز جمعه موشکهای روسی کی یف را هدف گرفتند و خانواده ها در پناهگاهها جمع شدند. مقامات اوکراینی می گویند روسها تهاجمشان را با هدف براندازی دولت این کشور پیش می برند.

این گروه داوطلب که کیت و ملزومات پزشکی برای ارتش اوکراین آماده می کند، در این زمینه اظهارنظر نکرد اما پیش تر گفته بود رمزارز به ارزش ۱۶۷ هزار دلار در دهها تراکنش بین اوت و اوایل فوریه دریافت کرده است. در آن زمان این گروه گفته بود پولهای دریافت شده استفاده نشده اند و آنها را برای مساعدت با پروژه های آینده نگه می دارد.

افزایش این کمکها بارزکننده اهمیت رو به رشد رمزارزها در جمع آوری پول بصورت آنلاین است برای اینکه ماهیت ناشناس آن اجازه می دهند سازمانها پول جمع آوری کنند حتی اگر موسسات مالی اجازه ندهند یا کنترلهای دقیقی روی انتقال وجوه مالی اعمال کنند.

بر اساس گزارش رویترز، اوکراین در سال ۲۰۲۰ کنترل روی انتقال وجوه مالی را با هدف مقابله با پولشویی تشدید کرد و احراز هویت برای برخی انتقالهای پول نقد داخلی را الزامی کرده بود. انتقال فرا مرزی پول هم هدف مونیتورینگ الزامی قرار گرفت.
1400/12/07
21:12:44
0.0 / 5
741
تگهای خبر: آنلاین , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers