قطع خدمات پرداخت گوگل و اپل برای کارتهای بانکی روسیه

قطع خدمات پرداخت گوگل و اپل برای کارتهای بانکی روسیه

مهندس وب: به دنبال تحریمهای غربی مقابل موسسات مالی روسیه در واکنش به حمله نظامی مسکو به اوکراین، مشتریان برخی از بزرگترین بانک های روسیه دیگر نمی توانند از کارتهای بدهی و اعتباری خود در سرویسهای Apple Pay و Google Pay استفاده کنند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، طبق بیانیه مطبوعاتی بانک مرکزی روسیه، گروه وی تی بی، سووکام بانک، نویکام بانک، پرومز ویازبانک و اوتکریتی اف سی بانک در بین موسسات مالی هستند که هدف تحریم قرار گرفته اند.

مشتریان این بانک ها می توانند از کارتهایشان برای پرداختهای بدون تماس استفاده کنند البته به شرطی که از چنین قابلیتی پشتیبانی کنند. با این وجود کارتهای بانکی آنها در خارج کار نمی کند و نمی توانند برای انجام پرداختهای آنلاین به فروشندگان در کشورهایی که روسیه را هدف تحریم قرار داده اند، استفاده شوند.

با این حال وب سایت ورج گزارش کرد سرویسهای Apple Pay و Google Pay در روسیه به اندازه سرویسهای بومی مانند یومانی محبوب نیستند.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، طبق اطلاعات مربوط به سال ۲۰۲۰، تنها ۲۹ درصد از مردم روسیه از سرویس Google Pay و ۲۰ درصد از Apple Pay در آن زمان استفاده می کردند. بر این اساس، محدودیتهای مذکور چندان روی مصرف کنندگان روسی تاثیر نمی گذارد برای اینکه به جایگزینهای دیگری دسترسی دارند. با این وجود احتمال حذف بانک های روسی از سیستم بین بانکی سوئیفت می تواند به مسائلی مانند نوسان ارز منتهی شود که به اقتصاد روسیه لطمه خواهد زد.

منبع:

1400/12/09
20:32:48
0.0 / 5
786
تگهای خبر: آنلاین , اپل , خدمات , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مهندس وب
مهندس وب web engineers