در یك فرمان اجرایی؛

دستور بایدن جهت بررسی خطرات و مزایای استفاده از دلار دیجیتال

دستور بایدن جهت بررسی خطرات و مزایای استفاده از دلار دیجیتال

جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، امروز فرمان اجرائی را امضا خواهدنمود که به سبب آن دولت باید خطرات و مزایای استفاده از دلار دیجیتال توسط بانک مرکزی را ارزیابی کند.به گزارش مهندس وب به نقل از رویترز، این دستور متضمن بررسی سایر مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال نیز است. دستور بایدن، وزارت خزانه داری، وزارت تجاری و سایر نهادهای کلیدی را ملزم می کند تا گزارش هایی را درباره آینده این پول و نقشی که ارزهای دیجیتال ایفا می کنند، آماده کنند.
به گفته مقامات آمریکایی، نظارت گسترده بر بازار ارزهای دیجیتال، که ارزش آن در ماه نوامبر به بالای ۳ تریلیون دلار افزایش پیدا کرد، برای اطمینان از امنیت ملی، ثبات مالی و رقابت پذیری ایالات متحده و جلوگیری از تهدید فزاینده ناشی از جرایم سایبری ضروری می باشد.
تحلیلگران فرمان اجرائی مذکور را نشان دهنده اهمیت فزاینده ارزهای دیجیتال و نتایج بالقوه آن برای سیستم های مالی ایالات متحده و جهان می دانند.
بر همین اساس دولت ایالات متحده باید زیرساخت های فناورانه مورد نیاز برای ایجاد ارز دیجیتال بالقوه بانک مرکزی ایالات متحده را ارزیابی کند که نسخه الکترونیکی اسکناس های دلار مورد استفاده عموم شمرده می شود.
تا به حال ۹ کشور ارزهای دیجیتال را توسط بانکهای مرکزی خود راه اندازی کرده اند و ۱۶ کشور دیگر - همچون چین – ابداع چنین دارایی های دیجیتالی را آغاز نموده اند، که سبب شده برخی در واشنگتن نگران باشند که دلار ممکنست قسمتی از سلطه خودرا بر چین از دست بدهد. آمریکا امیدوار است با این ابتکار عمل به حفظ محوریت دلار در اقتصاد جهانی کمک نماید.

1400/12/21
12:10:11
0.0 / 5
735
تگهای خبر: سایبر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers