استخراج یکی از زودبازده ترین صنعت های کشور است

استخراج یکی از زودبازده ترین صنعت های کشور است

به گزارش مهندس وب عضو کمیسیون رمزارز و بلاک چین سازمان نصر با اشاره به اینکه به کارگیری ارزهای دیجیتالی استفاده از ابزارهای جدید بین المللی در عرصه تجارت است، اظهار داشت: صنعت استخراج یکی از زودبازده ترین صنعت های در دسترس کشور است که می تواند نیروهای متخصص بسیاری را مشغول به کار کند.


علی پاک باخته گان زنجانی در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر لزوم تدوین دستورالعمل های لازم در زمینه ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: هنوز دستورالعمل مشخصی تدوین نشده و در عین حال معلوم نیست که اگر فعالان اقتصادی، بخشی از تجارت بین الملل خویش را با ابزار رمزارز انجام دهند، سازمان امور مالیاتی، بانک مرکزی و سایر سازمان ها و نهادهای مشابه، چه برخوردی با این تراکنش ها خواهند داشت. متاسفانه این مسئله در کشور مغفول مانده و معمولاً با استناد به مطالب و تحقیقات تاریخ گذشته، مبادرت به تصمیم گیری در حوزه ای می شود که اطلاعات و مولفه های آن روزانه درحال تغییر است.
عضو کمیسیون رمزارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور افزود: این که آیا حسابرسان، بخشنامه یا استانداردی در اختیار دارند که در زمان رسیدگی به حساب ها به آن استناد کرده و استفاده از ارزهای دیجیتالی را مورد تایید قرار دهند؟ مشخص نمی باشد. این در شرایطی است که این مورد و تدوین قوانین در این عرصه از ضروریاتی است که می تواند انقلابی را در عرصه تجارت داخلی و خارجی ایجاد نماید.
پاک باخته گان زنجانی بیان نمود: اولین مشکل در این عرصه عدم آگاهی و اشراف بدنه حاکمیت نسبت به تکنولوژی های جدید و پدیده های نوظهور است. هم اکنون میتوان ادعا کرد بخش خصوصی به باعث ماهیت خود و کوشش برای ثروت آفرینی، جلوتر از نهادهای رسمی درحال حرکت است و این امر تا حدود زیادی جهان شمول به حساب می آید. شاید یکی از مهم ترین نکاتی که در این عرصه باید به آن توجه گردد، بهره گیری مدون از مشاوره بخش خصوصی است که عمدتا بازیگر اصلی این حوزه ها به حساب می آید.
مدیر آموزش رمزارز دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه به کارگیری ارزهای دیجیتالی در واقع استفاده از ابزارهای جدید بین المللی در عرصه تجارت است که خیلی از مشکلات تجار را در عرصه تجارت خارجی حل می کند، اظهار داشت: صنعت استخراج یکی از زودبازده ترین صنعت های در دسترس کشور بشمار می رود که تنها به تجهیزات مخصوص و انرژی نیاز دارد و البته می تواند باعث رونق صنایع بسیاری در حین فرایند راه اندازی، تجهیز و نگهداری شود، همینطور می تواند نیروهای متخصص بسیاری را مشغول به کار کند.
منبع:

1400/12/25
19:02:09
0.0 / 5
967
تگهای خبر: آموزش , بازی , تكنولوژی , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers