رئیس كمیته اقتصاد دیجیتال مجلس در نامه ای به وزیر صنعت

سازوکارهای نظارت میدانی بر کسب و کارهای آنلاین ایجاد شود

سازوکارهای نظارت میدانی بر کسب و کارهای آنلاین ایجاد شود

مهندس وب: رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میزان شکایت مردمی از فروشگاه های برخط در یک ماه اخیر رشد چشم گیری داشته است اظهار داشت که باید سازوکارهای نظارت میدانی بر کسب و کارهای آنلاین همچون دیگر بخش ها وجود داشته باشد.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، متن نامه مجتبی توانگر نماینده تهران به فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت به شرح زیر است:
«جناب آقای فاطمی امین
وزیر محترم صنعت معدن و تجارت و رئیس هیات عالی نظارت بر اصناف
با سلام و احترام
بنا برگزارشات واصله میزان شکایت مردمی از فروشگاه های برخط در یک ماه اخیر رشد چشم گیری داشته است. بازخورد اجتماعی تخلفات صورت گرفته تاثیر نامطلوبی بر پذیرش اجتماعی خرید برخط داشته و در چشم انداز میان مدت سبب کاهش اقبال مردمی به کسب و کارهای آنلاین می شود. در همین راستا و بمنظور مدیریت مخاطرات اقتصاد دیجیتال موارد ذیل جهت صدور دستور مقتضی به استحضار می رسد:
۱- با نزدیک شدن به سال جدید و افزایش تمایل به خرید بین هم وطنان، لازم است که سازوکارهای نظارت میدانی بر کسب و کارهای آنلاین همچون دیگر بخش ها تمهید گردد. چنانچه کم کاری و مماشات اتحادیه مربوطه در برخورد با تخلفات اثبات گردد، لازم است توضیح دهید وفق ماده ۵۵ قانون نظام صنفی توضیح دهید چه برخوردی با متخلفین انجام گرفته یا گرفته خواهد شد؟
۲- از مطالعه شکایات واصله می توان اینطور نتیجه گرفت که چرخه تحویل بسته های ارسالی به نقطه ایجاد نارضایتی اجتماعی تبدیل گشته است. ضمن یادآوری این که ارسال بسته ها قسمتی از چرخه خرید برخط است، مسئولیت فروشگاه های آنلاین ایجاب می کند که سازوکار مناسبی برای اطمینان از صحت ارسال بسته ها تمهید نمایند. برنامه آن وزارت خانه بعنوان مسوول مستقیم این مساله چیست؟
۳- تراکنش خرید نباید محصور به پرداخت آنلاین شود و تمامی شیوه های پرداخت(آنلاین، حضوری، کیف پول و امثالهم) باید برای خریداران موجود باشد. این امر نه فقط سبب افزایش اعتماد اجتماعی در خرید برخط خواهد شد بلکه مسئولیت فروشگاه های برخط را نیز کمتر خواهدنمود. تدابیر جنابعالی بعنوان رییس شورای عالی اصناف دراین زمینه چه بوده است؟»
منبع:

1401/01/01
13:29:49
0.0 / 5
790
تگهای خبر: آنلاین , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers