در آمریكا؛

گوگل به تبعیض نظام مند مقابل کارمندان سیاه پوست متهم شد

گوگل به تبعیض نظام مند مقابل کارمندان سیاه پوست متهم شد

برمبنای شکایتی تازه در آمریکا گوگل به تبعیض نژادی نظام مند ضد کارمندان سیاه پوست و اعطای فرصت های شغلی بدتر به این افراد متهم شده است.به گزارش مهندس وب به نقل از رویترز، بهتان گوگل این است که چنین افرادی را به مشاغل سطح پایین تر هدایت می کند، حقوق کمتری به آنها می دهد و فرصت پیشرفت را به سبب نژادشان از آنها سلب می کند.
بر اساس شکایت مورد اشاره گوگل یک "فرهنگ شرکتی مغرضانه نژادی" را حفظ نموده که مبتنی بر پشتیبانی از مردان سفیدپوست است. در گوگل سیاه پوستان تنها ۴.۴ درصد از کارمندان و حدود ۳ درصد از رهبری و نیروی کار فناورانه را می سازند.
شاکی این پرونده، آوریل کرلی، همین طور گفته است که گوگل سیاه پوستان را در معرض حضور در یک محیط کاری خصمانه قرار می دهد و اغلب از آنها خواسته می شود مدارک هویتی خودرا نشان دهند و سیاهان توسط نیروهای امنیتی در محوطه مرکز گوگل در ماینتین ویو کالیفرنیا مورد بازجویی قرار گیرند. گوگل هنوز دراین زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.
این شکایت بعد از آن مطرح می شود که تنظیم کننده حقوق مدنی ایالت کالیفرنیا و اداره اشتغال و مسکن عادلانه آن تحقیق درمورد رفتار گوگل با کارگران زن سیاه پوست و تبعیض احتمالی در محل کار آنها را آغاز نموده است.

1401/01/02
19:04:32
0.0 / 5
950
تگهای خبر: گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers