روس گرام رونمایی گردید

روس گرام رونمایی گردید

به گزارش مهندس وب طراحان روسی تنها چند هفته بعد از ممنوعیت اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس آمریکایی اینستاگرام در روسیه، نسخه بومی جانشین این برنامه را رونمایی کردند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، اپلیکیشن جدید که روس گرام (Rossgram) نام دارد، از خیلی از قابلیتهای اینستاگرام الگوبرداری کرده و آیکنهای مشابه، یک نوار اختصاصی برای استوریها و حتی طرح رنگ صورتی و بنفش مشابه این برنامه را دارد.

الکساندر زوبوف، هم موسس این اپلیکیشن در رونمایی این برنامه، در ویدیویی فید روس گرام را نمایش داد.

در حالی که خیلی از قابلیتهای این برنامه از فیدهای اینستاگرام قابل تشخیص هستند، تیم روس گرام اعلام نمود روی افزونه های بیشتر شامل قابلیت ارسال کمک مالی و فراهم کردن امکان تولید محتوای پولی برای تولیدکنندگان محتوا کار خواهد نمود.

طراحان روس گرام امیدوار هستند این اپلیکیشن جای اینستاگرام را که ۱۴ مارس در روسیه مسدود شد، بگیرد.

شرکت مِتا پلتفرمز – شرکت مادر اینستاگرام و فیسبوک – که به دنبال حمله نظامی مسکو به اوکراین، اجازه داده بود محتواهایی در پلتفرمهایش منتشر شود که به نفرت پراکنی از روسیه کمک می کردند، از جانب مقامات روسیه بعنوان یک سازمان افراطی شناخته شد.

بر اساس گزارش مسکو تایمز، اندکی بعد از رونمایی روس گرام، طراحان "نش استور" (Nash Store) (فروشگاه ما) را رونمایی کردند که نسخه روسی فروشگاه برنامه مسدود شده "گوگل پلی" برای اندروید است.

منبع:

1401/01/11
13:04:01
0.0 / 5
858
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers