سخنگوی شركت مخابرات:

تحقق طرح توسعه فیبر نوری دولت نیازمند پشتیبانی از مخابرات و اپراتور

تحقق طرح توسعه فیبر نوری دولت نیازمند پشتیبانی از مخابرات و اپراتور

مهندس وب: به قول سخنگوی شرکت مخابرات در شرایطی که قیمت تمام شده توسعه شبکه های ارتباطی بخصوص شبکه فیبر نوری بالاست، بدون حمایت دولت از مخابرات و اپراتورها، طرح توسعه شبکه فیبر نوری تحقق نمی یابد.به گزارش مهندس وب به نقل از شرکت مخابرات ایران، محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه شرکت مخابرات ایران چه برنامه ای برای مساعدت با تحقق طرح ملی و بزرگ دولت درباره توسعه شبکه فیبر نوری دارد یا خیر اظهار داشت: راه اندازی ۲۰ میلیون پورت پرسرعت در بستر فیبر نوری کار بسیار بزرگی است که شرکت مخابرات ایران آمادگی هرگونه همکاری را دراین زمینه دارد و ما از دولت توقع داریم که از شرکت مخابرات ایران و سایر اپراتورها حمایت همه جانبه کند.
وی اضافه کرد: عملاً استفاده از شبکه فیبر نوری از سال ۶۸ در دستور کار شرکت مخابرات ایران قرار گرفت و اجرای آن از سال ۱۳۶۹ شروع شد و اکنون حدود ۱۷۵ هزار کیلومتر بستر فیبر نوری بعنوان زیرساختی امن و مطمئن و با ظرفیت بالا در دست استفاده کنندگان و ذی نفعان این شبکه مطمئن است.
بیدخام با اشاره به اینکه در سالهای اخیر به جهت نبود منابع، شبکه فیبر نوری و ارتباطی کشور توسعه کافی نیافته، اظهار داشت: عملاً تورم موجود و قیمت تمام شده بالای توسعه شبکه های ارتباطی به ویژه شبکه فیبر نوری موجب شد جذابیت لازم در بین اپراتورها و شرکت مخابرات برای توسعه شبکه فیبر نوری به وجود نیاید.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: تعرفه های موجود در زمینه ارتباطی به ویژه مخابرات مربوط به ۱۲ سال پیش است و با وجود تورم رو به افزایش، اما تعرفه های حوزه ارتباطی تغییری پیدا نکرده است و به همین علت درباب نگهداری خطوط ارتباطی باتوجه به تورم موجود و نبود منابع گرفتار مشکل هستیم.
بیدخام در ادامه اظهار داشت: به جهت اینکه بخواهیم توسعه ای حداقلی در شبکه فیبر نوری داشته باشیم حداقل به ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داریم، اما باتوجه به منابع موجود و درآمدهای ثابت شرکت مخابرات و افزایش سرسام آور هزینه ها، عملاً امکان سرمایه گذاری وجود ندارد.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: بهترین راهکار برای اجرای این طرح، حمایت همه جانبه دولت و حاکمیت از اپراتورها و شرکت مخابرات ایران است تا این طرح به سرانجام برسد.
وی ابراز امیدواری کرد با ترمیم تعرفه های حوزه ارتباطی به ویژه حوزه ثابت شرکت مخابرات ایران، شاهد توسعه شبکه فیبر نوری کشور باشیم.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: متأسفانه هرچند وقت یک دفعه مشاهده می شود برخی ها با اظهار نظرهای غیرکارشناسی ادعا می کنند که شرکت مخابرات ایران در این زمینه انحصار به وجود آورده است درحالی که این شرکت بعنوان قدیمی ترین شرکت حوزه اپراتوری کشور آماده هرگونه همکاری و ارائه تسهیلات به اپراتورهای مختلف در زمینه ارتباطات ثابت و سیار است.


منبع:

1401/01/14
12:53:21
0.0 / 5
765
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers