نوکیا از روسیه خارج می شود

نوکیا از روسیه خارج می شود

شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی نوکیا از رقیبش اریکسون پا را فراتر گذاشت و اعلام نمود از بازار روسیه خارج می شود.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، صدها شرکت خارجی در واکنش به حمله نظامی روسیه به اوکراین و بعد از اعمال تحریم های غربی ضد مسکو، ارتباطاتشان با این کشور را قطع کرده اند. در حالیکه بخشهای گوناگونی شامل مخابرات به علل انسان دوستانه یا علل مرتبط از برخی از تحریم ها معاف شده اند اما نوکیا اعلام نمود تصمیم گرفته است که خروج از روسیه تنها گزینه مورد انتخابش باشد.

پکا لاندمارک، مدیرعامل شرکت نوکیا در مصاحبه ای اظهار داشت: ما هیچ امکانی را برای ادامه فعالیت در روسیه تحت شرایط فعلی نمی بینیم. وی ادامه داد: نوکیا به پشتیبانی از مشتریانش در روسیه در جریان خروجش از این کشور ادامه می دهد و در این مرحله نمی توان گفت خروجش چه مدت طول خواهد کشید.

نوکیا برای پشتیبانی از مشتریانش بر مبنای مجوزهای مربوط و مطابق با تحریمهای جاری عمل می کند.

شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی سوئدی اریکسون روز دوشنبه اعلام نموده بود به دنبال رویدادهای اخیر و تحریم های اتحادیه اروپا، این شرکت کسب و کارش در روسیه را به مدت نامعلوم معلق خواهد نمود.

فروش هر دو شرکت نوکیا و اریکسون در روسیه تک رقمی است در حالیکه شرکتهای چینی نظیر هواوی و ZTE سهم بزرگتری دارند.

نوکیا انتظار ندارد این تصمیم روی دورنمای سال ۲۰۲۲ این شرکت تأثیر بگذارد اما اعلام نمود حدود ۱۰۰ میلیون یورو (۱۰۹ میلیون دلار) ضرر و زیان برای سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲ پیشبینی کرده است.

روسیه با فنلاند و سوئد که کشورهای زادگاه شرکتهای نوکیا و اریکسون هستند بر سر تمایل آنها برای پیوستن به پیمان نظامی ناتو، اختلاف دارد.

روسیه هم شرکت ها را واداشته است ساخت شبکه هایی را آغاز کنند که در آنها تنها از تجهیزات روسی استفاده می شود و به دنبال آن بوده است که نوکیا و اریکسون را قانع کند کارخانه هایی در این کشور راه اندازی کنند.

مدیرعامل نوکیا اعلام نمود این شرکت برنامه ای که در نوامبر برای تشکیل یک جوینت ونچر با شرکت YADRO روسیه برای ساخت بیس استیشنهای نسل چهارم و نسل پنجم اعلام نموده بود را اجرا نخواهد کرد.

وی همینطور تصریح کرد تصمیم نوکیا برای خروج از روسیه روی حدود ۲۰۰۰ کارمند این شرکت تأثیر می گذارد و امکان دارد نوکیا به برخی از آنها کار در نقاط دیگر دنیا را پیشنهاد کند.

نوکیا حدود ۹۰ هزار کارمند در سرتاسر جهان دارد.

بر اساس گزارش رویترز، لاندمارک اظهار داشت: تغییرات زیادی باید اتفاق بیافتد تا نوکیا بخواهد باردیگر انجام کسب و کار در روسیه را بررسی کند.

منبع:

1401/01/23
21:54:00
0.0 / 5
692
تگهای خبر: ارتباطات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers