کدام گوشیهای اندرویدی بیشترین تشعشع را دارند؟

کدام گوشیهای اندرویدی بیشترین تشعشع را دارند؟

مدلهای قدیمی پیکسل، وان پلاس و سونی ایکس پریا در صدر لیست گوشیهای اندرویدی هستند که بیشترین تشعشع را دارند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، بر هیچ کس پوشیده نیست که تلفن های هوشمند امواج و تشعشاتی دارند که البته سطح یکسانی ندارد. نتایج یک بررسی جدید از مدلهای تلفن هوشمندی که بیشترین میزان تشعشع را دارند، نتایج شگفت انگیزی داشته است.

طبق گزارش بنکلِس تایمز، برخی از این مدلهای قدیمی، گوشیهای گوگل، سونی، موتورولا، وان پلاس، اوپو و ZTE هستند که بیشترین تشعشع را دارند. مدل ایج (Edge) موتورولا در صدر لیست گوشیهای منتشرکننده بیشترین میزان تشعشع قرار دارد و بعد از آن مدل Axon ۱۱ ۵G شرکت ZTE و وان پلاس ۶T قرار می گیرند.

همچنین چند مدل گوشی پیکسل گوگل و سونی ایکسپریا در رتبه های بالای این لیست قرار دارند که شامل پیکسل ۳، پیکسل ۳XL، پیکسل ۴a، ایکسپریا XA۲ Plus، ایکسپریا XZ۱ کامپکت و وان پلاس ۶/۶T است.باید اشاره کرد که این دستگاهها تا دو تا پنج سال قبل در بین بهترین گوشیهای اندرویدی قرار داشتند بدین سبب شمار افرادی که حالا از آنها استفاده می نمایند، احیانا اندک است.

وب سایت اندروید سنترل کوشش کرد اظهارنظر مقامات برندهای نام برده شده در این گزارش دریافت کند اما تا زمان تنظیم گزارش خود موفق نشد.

مطالعه انجام گرفته روی دستگاهها برمبنای SAR یا نرخ مخصوص جذب بوده است که نشان میدهد بدن انسان چقدر سریع انرژی فرکانس رادیویی را دریافت می کند.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا حداکثر سطح SAR را ۱.۶ وات به ازای هر کیلوگرم تعیین کرده است. بر همین مبنا، موتورولا ایج بدترین سطح تابش امواج را دارد.

بر اساس گزارش وب سایت اندروید سنترال، هم اکنون هیچ شواهد علمی معتبری از مشکلات سلامتی ناشی از قرار گرفتن در معرض امواج و تشعشعات انتشار یافته از تلفن های همراه وجود ندارد.
1401/01/25
13:26:07
0.0 / 5
850
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers