با ادامه قرنطینه های چین

گوشیهای جدید آیفون در بازار کم می شود؟

گوشیهای جدید آیفون در بازار کم می شود؟

به گزارش مهندس وب عرضه محصولات اپل و همینطور لپ تاپ های دل و لنوو در صورت ادامه قرنطینه های کرونایی چین، با تاخیر روبرو خواهند شد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، تلاش چین برای متوقف کردن شیوع کووید ۱۹، رفت و آمد در بزرگراه ها و بنادر را مختل کرده و سبب بلاتکلیفی کارگران و کارخانه های بی شماری شده که منتظر موافقت دولت با بازگشایی هستند و این اختلال در سرتاسر زنجیره تأمین انعکاس پیدا کرده است.

شرکت تایوانی پگاترون که تولیدکننده قراردادی محصولات اپل است، هفته گذشته اعلام نمود کارخانه هایش در شانگهای و کانشان که سری آیفون ۱۳ و آیفون SE را تولید می کنند را تعطیل می کند.

شرکت "کوانتا کامپیوتر" که سه چهارم از محصولات مک بوک اپل را در سطح جهانی تولید می کند، فعالیتهایش را تعطیل کرده که به قول تحلیل گران می تواند به صورت جدی روی تحویل سفارشهای تولید تأثیر بگذارد.

تاثیر احتمالی روی زنجیره تأمین مبهم است و به عواملی نظیر مدت ادامه قرنطینه های کرونایی بستگی دارد.

این شرکت همینطور جابجایی تولیدش از شانگهای و کانشان به کارخانه ها در نقاط دیگر مانند شنزن را که هم اکنون تحت قرنطینه نیست، بررسی می کند.

ادی هان، تحلیلگر ارشد شرکت "ایزایا ریسرچ" اظهار داشت: اپل امکان دارد انتقال سفارش ها از پگاترون به فاکسکان را بررسی کند اما انتظار می رود این حجم به علت مسائل لجستیکی و دشواری تنظیم تجهیزات دشوار باشد. فاکسکان نام تجاری شرکت "هون های پریسیژن اینداستری" است. در یک سناریوی ناخوشایندتر، اگر قرنطینه های چین به مدت دو ماه ادامه پیدا کند و اپل نتواند سفارشهای تولید را جا به جا کند، پگاترون امکان دارد شش تا ۱۰ میلیون دستگاه در تولید آیفون عقب بماند.

مدیرعامل شرکت هواوی تکنولوژیز و ایکس پنگ اخطار داده است اگر شانگهای نتواند تولید را بزودی از سربگیرد، هزینه های اقتصادی عظیمی به بار می آورد.

شانگهای به سومین هفته قرنطینه نزدیک می شود و هیچ نشانی از بازگشایی گسترده ندارد.

فارست چن، مدیر تحقیقات شرکت "ترند فورس" به رویترز اظهار داشت: اگر قرنطینه ها تا چند هفته دیگر برداشته شوند، همچنان فرصتی برای احیا وجود خواهد داشت.

با این حال اگر قرنطینه طولانی تر از دو ماه باشد، هیچ راهی برای بهبود نیست و هنگامی که قرنطینه ها برداشته شوند کمبود محصولات برای کاربران نهایی وجود خواهد داشت.

با این حال برخی از تولیدکنندگان قراردادی امکان دارد تولیدشان را جا به جا کنند. شرکت "یونی میکرون تکنولوژی" که برد مدار چاپی برای شرکتهایی شامل اپل تولید می کند، به رویترز گفت" قرنطینه کانشان تابحال تأثیر جزئی داشته و این شرکت می تواند به کارخانه های دیگرش در استان هوبی و تایوان برای پشتیبانی از تولید متکی باشد.

اما لجستیک و حمل و نقل همچنان یک مشکل سراسری مانده است چونکه شهرها در چین تدابیر قرنطینه را دنبال می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، تولیدکنندگان لپ تاپ شامل "کومپال الکترونیکس" تایوان که کامپیوتر های شخصی برای دل و لنوو تولید می کند، هم امکان دارد با عقب ماندگی تولید کارخانه هایش در کانشان روبرو شود. حدود ۵۰ درصد از تولید لپ تاپ "کومپال" در کانشان است.
1401/01/27
19:55:56
0.0 / 5
755
تگهای خبر: آیفون , اپل , تكنولوژی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers