رییس صندوق نوآوری و شكوفایی:

۲۵ هزار میلیارد تومان در سه سال اخیر به دانش بنیان ها کمک شد

۲۵ هزار میلیارد تومان در سه سال اخیر به دانش بنیان ها کمک شد

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در سه سال اخیر با همکاری شبکه بانکی کشور نزدیک به 25 هزار میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان خدمات مالی ارائه شد که امیدواریم این منابع امسال باتوجه به شعار سال افزایش یابد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، علی وحدت در نشست پایانی مجموعه نشست های خبرگی که با حضور محمد صنایع بازرس کل امور واحدهای تابعه مجلس، ریاست جمهوری و امور خارجه سازمان بازرسی کل کشور، محمد فطانت مدیرعامل بانک آینده و شرکت های دانش بنیان در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: نشست های خبرگی که در یک سال با همکاری پارک علم و فناوری استان البرز انجام شد با استقبال کم نظیر شرکت های دانش بنیان و فناور مواجه گردید و چند هزار شرکت فعال در عرصه دانش بنیان توانستند از این جلسه های تجربگی و توانمند سازی به خوبی بهره مند شوند.
وی با یادآوری این که برگزاری نشست های خبرگی در امتداد توسعه زیست بوم کارآفرینی کشور است، اضافه کرد: باتوجه به شعار سال که پشتیبانی از تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین است، این جلسه ها باید با هدف انتقال تجربه شرکت های بزرگ موفق به شرکت های نوپا و استارتاپ ها توسعه یابد.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی درباره عملکرد این صندوق هم اظهارداشت: صندوق نوآوری وشکوفایی با منابع محدودی که در اختیار داشت، طی سه سال اخیر با اهرمی کردن و همکاری با شبکه بانکی کشور نزدیک به ۲۵ هزار میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان خدمات مالی ارائه کرد که امیدواریم این منابع امسال باتوجه به شعار سال افزایش پیدا کند.
وحدت با معرفی خدمت اوراق نوآوری بعنوان خدمات صندوق نوآوری برای شرکت های دانش بنیان بزرگ اشاره کرد: اولین اوراق نوآوری برای یک شرکت داروسازی دانش بنیان در سال قبل با حمایت این صندوق و همکاری بانک کارآفرین منتشر گردید.
وی در ادامه خواهان همکاری سازمان بازرسی و برگزاری جلسات جهت بررسی و رفع مطالبات شرکت های دانش بنیان شد.
بررسی مشکلات و مطالبات دانش بنیان ها در نشستی با سازمان های مرتبط در آینده نزدیک
در ادامه این جلسه محمد صنایع بازرس کل امور خارجه، واحدهای تابعه مجلس و ریاست جمهوری سازمان بازرسی کل کشور از برگزاری نشستی بمنظور بررسی مشکلات و مطالبات شرکت های دانش بنیان با سازمان های مرتبط در آینده نزدیک آگاهی داد.
وی در پاسخ به گله یکی از شرکت های دانش بنیان درباره ارز ۴۲۰۰ از پیگیری سازمان بازرسی برای اصلاح روند تخصیص ارز و مشکلات ناشی از آن برای شرکت های حوزه دارو خبرداد.
بازرس کل امور خارجه، واحدهای تابعه مجلس و ریاست جمهوری سازمان بازرسی کل کشور در ادامه وعده داد در جلسه ای با شرکت های دانش بنیان مشکلات و مطالبات آنها در رابطه با سازمان های مرتبط را بررسی کند.
صنایع اظهار داشت: در این نشست باید به سازمان های مرتبط گوشزد نماییم تا به تعهدات خود در مورد دانش بنیان ها عمل کنند که اگر این اتفاق نیفتد، این عمل ترک فعل بوده و جرم شمرده می شود.
وی به وجود برخی رانت ها در حوزه تولید اشاره نمود و اظهار داشت: برای این مشکل حتما باید به دنبال چاره باشیم و تا شرکت های دانش بنیان در این بحث متضرر نشوند.
به گزارش صندوق نوآوری و شکوفایی، در ادامه فطانت مدیرعامل بانک آینده ضمن قدردانی صندوق نوآوری و خدمات این صندوق به شرکت های دانش بنیان، اظهار داشت: رئیس صندوق نوآوری با انضباط و دقت بسیاری پیگیری مداوم موارد و مشکلات شرکت های دانش بنیان را مدنظر دارد و موارد هم به ما گوشزد می کنند.
وی اضافه کرد: ما در بانک آینده خوشحال می شویم تا بعنوان میزبان کوچکی به ارائه خدمت مناسب به جامعه دانش بنیانی قدم برداریم.
رییس پارک علم و فناوری البرز نیز در این جلسه با تشکر از حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی در پشتیبانی از برنامه های پارک علم و فناوری البرز در حوزه های مختلف به ویژه راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری و برگزاری نشست های توانمندسازی در قالب نشست های خبرگی اظهار داشت: تاکید رهبر معظم انقلاب توسعه اقتصاد و اشتغال دانش بنیان است و این حمایت ها باعث شده گام های موثری در توسعه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی استان البرز برداشته شود.
مهدی عباسی با اعلان اینکه استقبال از نشست های خبرگی پارک علم و فناوری البرز برای ما غافلگیر کننده بود اشاره کرد: این جلسه ها با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی انجام شد و شرکتها و واحدهای فناور در سراسر کشور استقبال بسیار خوبی از آن داشته اند. این جلسه ها چکیده تجربیات کارآفرینان موفق کشورمان بود که با روی گشاده و باز، تجربیات و توانمندی های خودرا در عرصه های مختلف کارآفرینی و تولید را به متقاضیان و مخاطبان عرضه داشتند.
به گزارش مهندس وب به نقل از خبرگزاری ایرنا، نشست های خبرگی به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با همکاری پارک علم و فناوری البرز با دهها تولید کننده و کارآفرین در سال قبل انجام شد و توانست در زمینه منابع انسانی، توسعه بازار، صادرات، زنجیره تامین منابع، شبکه سازی، تحقیق و توسعه، ارتباط با مشتری و... تجربیات شرکت های بزرگ و موفق کشور را در اختیار شرکت های کوچک و استارتاپ ها قرار دهد.
شرکت های دانش بنیان در نشست پایانی مجموعه نشست های خبرگی، مطالبات خودرا با محوریت های کمبود نیروی انسانی و نقدینگی، توسعه صادرات، قیمت گذاری داروها، خروج نخبگان از کشور، زنجیره و شبکه تولید، تامین نقدینگی سرمایه در گردش، تسهیلات، همکاری سازمان های در رابطه با شرکت های دانش بنیان و بازپرداخت تسهیلات به بانکها ارائه کردند.
در اختتام این جلسه از مدیران عامل ۲۰ شرکت دانش بنیان که در فصل اول مجموعه نشست های خبرگی حضور داشتند، تقدیر گردید.


1401/02/01
16:37:05
0.0 / 5
692
تگهای خبر: آموزش , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers