عضویت در پیام رسان وی الزامی است؟

عضویت در پیام رسان وی الزامی است؟

مهندس وب: به دنبال انتشار خبرهایی در خصوص الزامی شدن عضویت در پیام رسان ˮویˮ برای رجیستری گوشی موبایل، گمرک ایران این مورد را رد کرد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، به تازگی در فضای مجازی و خبرها این گونه مطرح شده که جهت رجیستر کردن گوشی تلفن همراه باید عضو پیام رسان ایرانی"وی" شد تا تائیدیه برای کاربر ارسال شود.

این در حالی است که لطیفی-سخنگوی گمرک ایران- با اعلام این که چنین موضوعی حقیقت ندارد، درباره پیام رسان وی به ایسنا توضیح داد که از حدود دو سال قبل توسط گمرک طراحی و حدودا از یک سال قبل کاملا عملیاتی شده است. در این پیام رسان ذینفعان و کاربران گمرک عضو هستند و از منابع آنها، برای استعلام فرآیند تجاری و ترخیص کالا است و البته از فضای عمومی این پیام رسان دیگران هم می توانند استفاده کنند.

سخنگوی گمرک با تکیه بر این که پیام رسان وی هیچ ارتباطی با رجیستری ندارد و هیچ کاربری برای رجیستری الزامی برای عضویت در آن ندارد، اظهار داشت که رجیستری به روال سابق انجام می شود و ارسال پیام تائید برای کسی که می خواهد جهت رجیستری اقدام نماید به صورت پیامک روی خط تلفن همراه او ارسال می شود و ارتباطی با پیام رسال وی ندارد.

به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، پس از تغییراتی که در دو سال گذشته در فرآیند رجیستری اعمال شد، پس از ورود مسافر، گمرک صرفاً احراز هویت شخص مسافر و گوشی تلفن همراه با دریافت IMEI آنرا در مبادی ورودی، در حداقل زمان انجام می دهد؛ به صورتی که کلیه کنترل های لازم بعدی در جهت رجیستر کردن گوشی همچون کنترل گذرنامه از راه سرویس ناجا و وجود سیمکارت به نام مسافر ورودی، به صورت کاملا غیرحضوری و در فرصت یک ماه از تاریخ ورود مسافر در سامانه EPL انجام می شود.
1401/02/05
20:18:23
0.0 / 5
823
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers