شکایت کاربران روسی از اپل

شکایت کاربران روسی از اپل

یک شرکت حقوقی روسی شکایتی ضد اپل تنظیم و ۹۰ میلیون روبل (۱.۲۸ میلیون دلار) خسارت از این شرکت آمریکایی برای مصرف کنندگانی مطالبه کرد که با قطع سرویس پرداخت اپل در روسیه، گرفتار مشکل شده اند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، شرکت حقوقی "چرنیشوف، لوکویانوف اند پارتنرز" اعلام نمود اپل با محدود کردن سرویس خدمات پرداخت "اپل پی" (Apple Pay) در اول مارس، حقوق مصرف کنندگان روسی را نقض کرده است.

این شکایت که در دادگاهی در مسکو تنظیم شده است، خواهان دریافت ۹۰ میلیون روبل خسارت شده که شامل خسارت صدمه روحی وارد شده بر شهروندان روسی است. همینطور خواهان ازسرگیری فعالیت خدمات "اپل پی" برای کاربران روسی شده است.

رقم کلی خسارت مطالبه شده امکان دارد افزایش پیدا کند چونکه این شرکت حقوقی شاکیان بیشتری را برای پیوستن به این شکایت دعوت کرده است.

کنستانتین لوکویانوف، از شرکای اصلی این شرکت حقوقی اظهار داشت: خود شرکت اپل تصمیم گرفت فروش محصولاتش را متوقف و خدماتش در روسیه را محدود کند. ازاین رو مطالبه خسارت مطرح شده در این شرکت در وهله نخست شرکت مادر و در مرحله بعد زیرمجموعه هایش را هدف می گیرد.

این شرکت حقوقی اعلام نمود تصمیم اپل برای توقف خدمات اپل پی در روسیه، کارآمدی دستگاههایی که در این کشور فروخته است را کاهش داده و ازاین رو ارزش آنها را کمتر کرده است که تحت قانون روسیه، رفتار غیرمنصفانه و تبعیض آمیز بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت حقوقی شکایت مشابهی را ضد شرکت نت فلیکس دنبال می کند که خدماتش را در روسیه متوقف کرد.

منبع:

1401/02/10
12:29:01
0.0 / 5
806
تگهای خبر: اپل , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers