بیگی نژاد:

ممانعت از افزایش قیمت اینترنت آینده این حوزه را تهدید می کند

ممانعت از افزایش قیمت اینترنت آینده این حوزه را تهدید می کند

به گزارش مهندس وب یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نهاد تنظیم گر باید قیمت معقولی را برای اینترنت متناسب با حقیقت های اقتصادی جامعه تعیین کرده و علل افزایش قیمت را هم برای مردم تبیین کند.


هادی بیگی نژاد در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت قیمت و کیفیت اینترنت در کشور، بیان نمود: دنیا هر روز درحال پیشرفت است و ارتقای کیفیت اینترنت یکی از ضروریاتی است که باید به آن پرداخته شود. از طرفی زمانی که ما در سطح کشور با تورم مواجه هستیم، بطور قطع عرضه خدمات اینترنت از جانب شرکت ها هم شامل هزینه است.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه اظهار نمود: اگر ما امروز به بهانه عدم افزایش قیمت اینترنت مانع برنامه ریزی برای توسعه این صنعت در آینده شویم، همین بلایی که بر سر صنعت برق کشور آمد، بر سر اینترنت هم می آید. امروز هیچ سرمایه گذاری رغبت ندارد تا در حوزه برق سرمایه گذاری کند، چونکه قیمت این حوزه تکلیفی بوده و مابه التفاوت هم به آنان داده نمی گردد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: زمانی که ما فضا را بسته نگه داریم و شرایط اقتصادی را در توسعه یک بخش لحاظ نکنیم به مرور زمان آن بخش روبه نابودی خواهد رفت. در حوزه اینترنت هم این گونه است. پیشنهاد بنده این است که یک شورای تنظیم گر متناسب با حقیقت اقتصادی کشور، قیمت اینترنت را تعیین کند، اگر ما بخواهیم جلوی افزایش قیمت بایستیم در آینده در این عرصه هم با مشکل مواجه خواهیم شد.
بیگی نژاد در انتها با اشاره به اینکه نهاد تنظیم گر باید قیمت معقولی را تعیین کرده و علل افزایش قیمت اینترنت را برای مردم تبیین کند، خاطرنشان کرد: افزایش قیمت اینترنت باید زمینه ارتقای کیفیت و توسعه این بخش را فراهم آورد.
منبع:

1401/02/11
11:39:57
0.0 / 5
745
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers