استفاده هکرها از خلاءهای قانونی برای باج گیری از کاربران

استفاده هکرها از خلاءهای قانونی برای باج گیری از کاربران

درخواست های جعلی بسیاری که در آن افراد سودجو خودرا بعنوان مقام های قانونی دولتی معرفی می کردند، مشاهده شده که از آن طریق اهتمام در به دست آوردن اطلاعات خصوصی افراد دارند.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، تا کنون بیش از یک دفعه تضمین شرکت های اپل و گوگل را درباب حفظ حریم خصوصی افراد و ادعای آمادگی آنها جهت دفاع از منافع کاربران را شنیده اید و این در حالیست که اپل بارها توسط سازمان های مجری قانون به سبب صداقت و امتناع از هک کردن آیفون مجرمان مورد انتقاد قرار گرفته است. اما اپل و گوگل همچنان به درخواست افسران مجری قانون، اطلاعات کاربران را بدون گرفتن دستور قضایی اعطا می کنند و بنا بر این در دام حقه های هکرها قرار می گیرند.
بر طبق گزارش بلومبرگ به نقل از نمایندگان آژانس های مجری قانون فدرال، شرکت های فناوری بزرگ گوگل، اپل، توییتر، متا، دیسکورد و اسنپ اطلاعات شخصی کاربران را به درخواست سازمان های مجری قانون با بهره گیری از آدرس های ایمیل آنها ارائه می کنند. هکرها از این موقعیت بهره برده و به طرز ماهرانه ای اینطور ایمیل ها را جعل می کنند. در سال ۲۰۲۱، درخواست های جعلی بسیاری که در آن افراد سودجو خودرا بعنوان مقام های قانونی دولتی معرفی می کردند، مشاهده شده که از آن طریق اهتمام در به دست آوردن اطلاعات خصوصی افراد دارند.
مهاجمان سایبری موفق شده اند شرکتها را فریب دهند و اطلاعات خصوصی کاربران را به دست آورند. مطالعات نشان می دهد که اهداف آنها بیشتر زنان و خردسالان بوده است. مهاجمان از داده های به دست آمده برای آزار و اذیت، باج گیری و اخاذی بهره برده می کنند. افسران مجری قانون می توانند اطلاعات شخصی کاربران را در مواقع اضطراری از سرورها دریافت نمایند و این نیازی به دستور قاضی ندارد و هکرها از این خلا قانونی بهره برده و به اطلاعات خصوصی کاربران دست پیدا می کنند.
هم اکنون، شرکت های مجری قانون و فناوری در تلاش هستند تا مقیاس مشکل را ارزیابی کنند و میزان داده هایی که هکرها بوسیله درخواست های جعلی به دست آورده اند را مورد بررسی قرار دهند. اما مشکل اصلی این غول های فناوری تشخیص جعلی بودن درخواست است و هم اکنون شرکتها و سازمان های مجری قانون نمی توانند ابزار موثری برای این نوع کلاهبرداری عرضه کنند. کارشناسان سفارش می کنند که کاربران اطلاعات خصوصی خودرا تا حد امکان پاکسازی کنند و از ذخیره داده هایی که می توانند برای باج گیری استفاده شوند، صرف نظر کنند تا مورد سوءاستفاده هکرها قرار نگیرند.1401/02/16
12:16:55
0.0 / 5
755
تگهای خبر: آیفون , اپل , سایبر , سرور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers