صعود یک پله ای سرعت اینترنت موبایل در ایران

صعود یک پله ای سرعت اینترنت موبایل در ایران

میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران در ماه آوریل ۲۰۲۲، به ۲۴.۹۵ مگابیت برثانیه رسیده و ایران را به جایگاه ۷۳ رسانده که حاکی از یک پله صعود نسبت به ماه گذشته است.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از عامل های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید و البته این روزها به یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران اینترنتی تبدیل گشته و خیلی از افراد از افت کیفیت اینترنت شکایت دارند. وبسایت Speedtest شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند و مشاهده آمار این وبسایت می تواند نشان بدهد که اینترنت در یک ماه گذشته در ایران به چه صورت بوده است.
طبق آخرین آمار انتشار یافته در اسپیدتست، تا ماه آوریل سال ۲۰۲۲، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۰.۷۵ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۷۸ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود، ۶۳.۴۶ مگابیت بر ثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۷.۰۶ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه است.


در حالیکه تا ماه مارس سال ۲۰۲۲، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۲۹.۹۶۱ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۷۰ مگابیت برثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود، ۶۲.۵۲ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۶.۹۸ مگابیت برثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه آوریل ۲۰۲۲، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۳۴.۴۸ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۲۹.۳۶ مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۱۶.۱۷ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۱۱.۹۴ مگابیت برثانیه) و عربستان (۱۰۵.۴۲ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همینطور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۰۷.۶۱ مگابیت برثانیه)، شیلی (۲۰۰.۰۱ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۸۹.۶۴ مگابیت برثانیه) هنگ کنگ (۱۸۱.۷۰ مگابیت برثانیه) و دانمارک (۱۶۶.۱۱ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
میانه سرعت موبایل در ایران
هم اکنون میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۴.۹۵ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۵۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۱ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۳ از میان ۱۴۲ کشور رسانده است.


این در شرایطی است که در ماه مارس سال ۲۰۲۲، میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۴.۹۰ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۳۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۳ میلی ثانیه بود که رتبه ایران را به ۷۴ از میان ۱۴۱ کشور رسانده بود. همینطور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از ارمنستان، لائوس و تونس سریع تر و از مکزیک، ترینیداد و توباگو و بوسنی و هرزگوین کندتر است.


در حوزه اینترنت ثابت هم میانه سرعت دانلود در ایران، ۱۰.۲۳ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۵۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۴ از میان ۱۸۱ کشور می رساند.
این درحالی است که در مارس ۲۰۲۲، در حوزه اینترنت ثابت، میانه سرعت دانلود در ایران، ۹.۹۵ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۱۰ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۰ میلی ثانیه بود و ایران در رتبه ۱۴۵ کشور قرار داشت.
همینطور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از الجزیره، جزایر مارشال و لیبی سریع تر است.


منبع:

1401/02/27
23:06:26
0.0 / 5
819
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers