سرمایه گذاری 356 میلیارد دلاری سامسونگ در حوزه های استراتژیک

سرمایه گذاری 356 میلیارد دلاری سامسونگ در حوزه های استراتژیک

گروه سامسونگ ظرف پنج سال آینده برای تسریع رشد در بخشهای نیمه رسانا، زیست دارو و سایر فناوریهای نسل جدید، ۴۵۰ تریلیون وون (۳۵۶ میلیارد دلار) سرمایه گذاری خواهد نمود.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، این غول فناوری کره جنوبی اعلام نمود سرمایه گذاری هایی که تا آخر سال ۲۰۲۶ انجام می شوند، به سامسونگ برای پیشبرد رشد بلندمدت در حوزه های استراتژیکی مانند بخش تراشه کمک خواهند کرد. این شرکت همزمان وعده داد در بخش زیست دارو، سرمایه گذاری های زیادی انجام دهد تا به اندازه کسب و کار تراشه موفق باشد.

سامسونگ الکترونیکس که بزرگترین سازنده تراشه جهان است، از عرضه جزئیات آمار خودداری کرد با این وجود اعلام نمود ۸۰ درصد از این سرمایه گذاری ها در کره جنوبی خواهد بود و تصمیمی که روز سه شنبه اعلام شد، شامل ۲۴۰ تریلیون وون وعده سرمایه گذاری است که در اوت سال ۲۰۲۱ اعلام شده بود.

سامسونگ در اعلام این تصمیم، باطریهای خودروی برقی را بعنوان یک موتور رشد آتی مشخص نکرد. "سامسونگ اس دی آی" که واحد باطری گروه سامسونگ است و استلانتیس که شرکت مادر کرایسلر است، مقرر است کارخانه باطری جدید خود در ایالت ایندیانای آمریکا را رونمایی کنند.

سامسونگ اعلام نمود تأمین داخلی تراشه و زنجیره های تأمین زیستی، اهمیت استراتژیکی خواهد داشت و برای امنیت اقتصادی کره جنوبی مهم خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می رود سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد وونی سامسونگ، ۱.۰۷ میلیون شغل ایجاد نماید که بیشتر از ۳۰ درصد بیشتر از سرمایه گذاری ۳۳۰ تریلیون وونی است که این شرکت در دوره پنج ساله منتهی به سال ۲۰۲۱ اعلام نموده بود.

منبع:

1401/03/03
22:46:27
0.0 / 5
717
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers