نوتیفیکیشن های ویندوز را چگونه مدیریت کنیم؟

نوتیفیکیشن های ویندوز را چگونه مدیریت کنیم؟

بااینکه نوتیفیکیشن ها به کاربر اطلاع می دهند چه فرآیندی در ابزارهای الکترونیکی شان درحال رخ دادن است، اما دریافت نوتیفیکیشن هنگام کار می تواند تمرکز کاربران را کم کند، این در حالیست که همانند گوشیهای هوشنمد با سیستم عامل اندروید و ios، در سیستم عامل ویندوز هم می توان نوتیفیکیشن ها را مدیریت یا شخصی سازی کرد.


علی اصغر زارعی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نوتیفیکیشن های ویندوز، بیان کرد: در گوشیهای هوشمند سیستم عامل اندروید و ios، شما وقتی دستتان را از بالای صفحه به سمت پایین بکشید، نوتیفیکیشن ها نمایش داده می شود. در ویندوز هم قسمت نوتیفیکیشن ها وجود دارد. نرم افزار می تواند به کاربر نوتیفیکیشن بدهد که چه اتفاقاتی داخلش افتاده است و می تواند کاربر را باخبر کند که به نرم افزار مراجعه کند. ولی خیلی از این نوتیفیکیشن ها، موجب آزار و اذیت و از دست دادن تمرکز کاربران می شود.
وی با اعلان اینکه وقتی کاربر نوتیفیکشن کمتری دریافت کند، تمرکزش را از دست نمی دهد و کارآیی بالاتری دارد، اضافه کرد: در گوشیهای هوشمند با خاموش کردن این گزینه تقریباً نوتیفیکیشن ها غیرفعال می شوند، مگر این که نرم افزار خاصی باشد که برای کاربر مهم می باشد، به این صورت می توان نوتیفیکیشن ها را مدیریت کرد. در سیستم عامل ویندوز هم می توان نوتیفیکیشن ها را مدیریت یا Customize (شخصی سازی) کرد.
این کارشناس مدیریت سیستم های اطلاعاتی افزود: برای این روش روی تنظیمات (Settings) کلیک کنید و گزینه System را زده تا وارد تنظیمات نوتیفیکیشن شوید، نخستین گزینه به نام Notifications، Get notifications from apps and other senders را تیک بزنید و آنرا روی حالت off بگذارید که تمام نوتیفیکیشن های برنامه های نصب در ویندوز، غیرفعال یا خاموش می شوند. اما اگر بخواهید این کار را انجام ندهید و برنامه خاصی مدنظر شما باشد تیک این گزینه را روی حالت on بگذارید.
زارعی با اعلان اینکه در قسمت Focus assist می توانید تعریف کنید که برنامه ها چگونه پیغام بدهند، اظهار داشت: در این شرایط، سه حالت نمایش داده می شود؛ اگر گزینه off انتخاب شود، یعنی همه برنامه ها و مخاطبان به کاربر نوتیفیکیشن بدهند، اگر تیک قسمت Priority Only فعال باشد، کاربر تعریف می کند که چه برنامه هایی نوتیفیکیشن بدهند و اگر تیک گزینه Alarms Only فعال باشد، یعنی همه چیز مخفی شده و هیچ پیغامی به جز آلارم ها دریافت نشود. هر برنامه ای که بخواهد به کاربر نوتیفیکیشن بدهد در قسمت notifications from apps and other senders اضافه شده و هر برنامه ای که قرار نیست نوتیفیکیشن بدهد، را خاموش کنید، یا این که برای هر برنامه مشخص شود نوتیفیکیشن را چه وقت به اطلاع شما برساند.
وی افزود: برای این کار روی گزینه Banners، Sounds بزنید تا صفحه دیگری باز شود. در این صفحه کاربر می تواند مشخص نماید که اگر برنامه ای مقرر است نوتیفیکیشن نمایش بدهد، کجای صفحه کاربر را باخبر کند. یا این که با فعال کردن گزینه Play a Sound When a Notification arrives می توان نوتیفیکیشن های آن برنامه را صدادار کرد، یا این که با فعال کردن گزینه Priority of Notifications in Notification Center نوتیفیکیشن بالا، پایین، وسط یا نرمال نمایش داده شود.
این کارشناس فناوری اطلاعات با اعلان اینکه با این روش برای هر یک از برنامه هایی که روی سیستم عامل ویندوزتان نصب شده، می توان نوتیفیکیشن های آنها را شخصی سازی یا Customiza کرد، اضافه کرد: دو گزینه دیگر پایین صفحه وجود دارد که یکی از آنها گزینه Get Tips and Suggestions When I Use Windows است، یعنی یک سری کمک، راهنما یا پیشنهاد استفاده از ویندوز را نشان میدهد و گزینه بعدی Offer Suggestions on How I Can Set Up My Device است، یعنی اگر یک دستگاه به سیستم وصل شد، به کاربر پیغام بدهد. اگر از این گزینه ها نمی خواهید استفاده کنید، می توانید تیک آنها را روی حالت off بگذارید.
منبع:

1401/03/05
16:30:13
0.0 / 5
747
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers