تولید آیفون ثابت می ماند

تولید آیفون ثابت می ماند

مهندس وب: شرکت اپل می خواهد تولید آیفون را برای سال 2022 ثابت و در حدود 220 میلیون دستگاه نگه دارد.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، شیوع کووید ۱۹ در چین و اعمال قرنطینه، شانگهای را که قطب مالی این کشور است و هفتمین هفته قرنطینه را سپری می کند، فلج کرده است. همزمان، پکن تدابیر قرنطینه را برای مقابله با شیوع این بیماری، مضاعف کرده است.

شرکت فاکسکان که تولیدکننده قراردادی آیفون است، موفق شده کارکنان را در کارخانه نگه دارد تا تاثیر قرنطینه بر تولید را محدود کند اما پیش بینی می شود قرنطینه در چین، روی تقاضا تاثیر خواهد گذاشت. اپل ماه گذشته اعلام نموده بود هر گونه قرنطینه در چین و تایوان که محل تولید خیلی از قطعات و گوشی آیفون هستند، ممکنست موانع جدیدی را برای عرضه و تقاضا در سه ماهه جاری به وجود بیاورد.

این تحولات در شرایطی روی می دهد که افزایش قیمت نفت، مواد غذایی و سایر کالاهای اساسی تحت تاثیر جنگ در اوکراین، سبب شده است سرمایه گذاران کاهش هزینه مصرف کننده در بازار دستگاهها و خدمات فناوری را پیش بینی کنند.

بر اساس گزارش رویترز، روزنامه نیک کی روز چهارشنبه گزارش کرده بود اپل به تولیدکنندگان قراردادی خود اعلام نموده است به تولید آیفون سرعت ببخشند برای اینکه قرنطینه های کرونا در چین سبب شده است برنامه تولید حداقل یکی از آیفونهای جدید به تاخیر بیافتد. قبل از آن روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش کرده بود اپل با اشاره به سیاست ضد کووید و دلیلهای دیگر، به برخی از تولیدکنندگان قراردادی خود اعلام نموده که می خواهد تولید خارج از چین را افزایش دهد. هند و ویتنام که اپل در آنها پایگاه تولیدی دارد، در بین کشورهایی هستند که بعنوان مناطق جایگزین چین مطرح هستند.

منبع:

1401/03/07
07:58:14
0.0 / 5
677
تگهای خبر: آیفون , اپل , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers