روزهای غم انگیز در انتظار خریداران بیتکوین

روزهای غم انگیز در انتظار خریداران بیتکوین

به گزارش مهندس وب مدیرعامل بانک جی پی مورگان اعتقاد دارد که دردسرهای بیشتری برای سرمایه گذاران بیتکوین، اتریوم و کاردانو در پیش است.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، کاهش ارزش بازار بخصوص برای دارایی های دیجیتال برتر مانند بیتکوین، اتریوم و کاردانو انتظار می رود. این بازار به شدت تحت تأثیر سقوط بخصوص با فروپاشی یکی از پروتکلهای پیشرو DeFi یعنی شبکه ترا قرار گرفته است.
با این حال، جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان اعتقاد دارد که هم اکنون دردسرهای این حوزه تازه شروع شده است. باوجود کاهش بیشتر از ۵۰ درصدی بازار نسبت به بالاترین حد خود، مدیر عامل این بانک می گوید که اتفاقات بدتری در پیش است.
جیمی دیمون از حامیان ارزهای دیجیتال نبوده است. با این حال، بانکی که او بعنوان مدیرعامل، ریاست آنرا بر عهده دارد، موضع خویش را نسبت به دارایی های دیجیتال کاهش داده و با برنامه های مختلفی برای عرضه گزینه های معاملات ارز دیجیتال به مشتریان خود پیش رفته است. با عنایت به بازار رمزارزهای دیجیتال همینطور این مورد که هم اکنون بازار تا حدی در معرض دید قرار گرفته، دیمون توضیح داد که بانک انتظار کاهش بیشتری دارد.
مدیرعامل این موضع را در یک کنفرانس خدمات مالی اعلام و اظهار نمود که «طوفانی اقتصادی» بازار را تکان خواهد داد. بدیهی است که چنین چیزی در تمام بازارهای مالی موج می زند و بازار رمزارزهای دیجیتال هم در امان نخواهد بود.
دیمون به سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال سفارش کرده است که خویش را آماده کنند چونکه وی انتظار نوسانات بازار را دارد. به علت این حقیقت که فدرال رزرو اجرای سیاست های انقباض کمّی را آغاز خواهد نمود و سبب می شود فدرال رزرو نقدینگی را از بازار حذف کند.
دیمون اخطار داد: ابرهای طوفانی در راه هستند و فقط نمی دانیم که این طوفان کوچک است یا ابرطوفان خواهد بود.
به نقل از باینسس، با نگاهی به نمودارها، نیازی به کارشناس نیست تا متوجه شود که بازار رمزارزهای دیجیتال نیمه اول سال ۲۰۲۲ خشن بوده است.
سقوط بیشتر از یک تریلیون دلار در کمتر از یک سال بازار را از بین برده است و اگر دیمون درست بگوید، امکان دارد تنها آغاز راه باشد. اگر فدرال رزرو انقباضات کمّی را آغاز کند و نقدینگی را از بازار خارج کند، بر قدرت خرید اغلب سرمایه گذاران تأثیر می گذارد و سبب می شود پول بیشتری از ارزهای دیجیتال بیرون برود.
چنین کاهشی می تواند بازار را چند سال عقب بیاندازد و آنرا در پایین ترین سطح سال ۲۰۲۰ قرار دهد. اگر بازار رمزارز به روند بازار سهام ادامه دهد که امسال در نزول مداوم بوده است، کاهش شدید نقدینگی سبب می شود که بازار سهام به صورت قابل توجهی تکان بخورد و تأثیر نامطلوبی در بازار رمزارزهای دیجیتال ایجاد نماید.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۱.۲۱ تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۴.۸۶ درصد کمتر شده است. هم اکنون ۴۶.۳۱ درصد کل بازار رمزارزها در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۱۵ درصد کاهش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۸۱.۱۲ میلیارد دلار است که ۵۵.۸۱ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۶.۴۶ میلیارد دلار است که ۷.۹۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۶۹.۸۳ میلیارد دلار است که ۸۶.۰۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۰۸: ۰۰ بامداد به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۲۹ هزار و ۶۰۳.۳۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۶۷ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۵۵ درصد کاهش
۲- اتریوم
قیمت: هزار و ۷۵۴.۵۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۱۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۹۶ درصد کاهش
۳- بایننس کوین
قیمت: ۲۸۶.۷۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۴۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۶۵ درصد کاهش
۴- تتر
قیمت: ۰.۹۹۹۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد کاهش
۵- سولانا
قیمت: ۳۹.۵۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۷۲ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۷.۱۳ درصد کاهش
۶- کاردانو
قیمت: ۰.۵۹۱۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۱۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۴۵ درصد افزایش
۷- ریپل
قیمت: ۰.۳۸۸۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۴۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۷.۲۹ درصد کاهش
۸- پولکا دوت
قیمت: ۹.۱۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۸۲ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۶۲ درصد کاهش
۹ - یو اس دی کوین
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد افزایش
۱۰- دوج کوین
قیمت: ۰.۰۷۹۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۲۸ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۴۰ درصد کاهش
منبع:

1401/03/17
22:34:44
0.0 / 5
407
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers